W miniony weekend zawodnicy Sokoła rozegrali dwa mecze sparingowe.
W sobotę 19 września w mocno okrojonym składzie ulegliśmy MKS OCHOTA Warszawa 81:78. Z powodu udziału naszych zawodników w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski – trener Daykola miał do dyspozycji jedynie 7 zawodników – więc wynik można uznać za nie najgorszy, zwłaszcza że przy lepszej skuteczności można było się pokusić o wygraną.

MKS OCHOTA Warszawa – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – 87:78

 

W niedzielę 20 września zmierzyliśmy się z beniaminkiem II ligi – z zespołem UKS Trójka Żyrardów. Spotkanie zakończyło się naszą wygraną 74:68. Do przerwy wysoko prowadziliśmy 40:23, jednak gospodarze skutecznie zagrali III kwartę którą wygrali 25:13 i znacznie odrobili swoje straty. Nasz zespół jednak utrzymał przewagę do samego końca i wygrał trzeci sparing, a dodatkowo w każdym z wygranych prowadziliśmy przez całe spotkanie.

UKS TRÓJKA Żyrardów – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – 68:74
(8:19) (15:21) (25:12) (20:21)

Punkty:
Sokół: Łysiak – 14, Pstrokoński – 13, Szczerbatiuk – 11, Izrailewski – 8, Karpik – 7, Abdulaal – 7, Caliskan – 6, Enoise – 3, Łapiński – 3, Orłowski – 2, Kazimierczuk – 0
Trójka: Uliczka – 20, Wieczorkiewicz – 9, Repiński – 9, Parol – 8, Orębski – 8, Łapiński – 4, Śnieg – 4, Gałan – 2, Czajkowski – 2, Firlej – 2, Odolczyk – 0, Gielo – 0


Trener Daykola podsumował rozegrane sparingi:
„3:1 – taki bilans mamy na zakończenie naszych meczów sparingowych. Oczywiście wyniki nie były tu najważniejsze. Bardziej chciałem sprawdzić jak poszczególni gracze radzą sobie w warunkach meczowych. Mecze te pokazały , że możemy mieć szeroką rotację w tym sezonie. Musimy jeszcze popracować nad zgraniem całego zespołu, ale myślę że to przyjdzie z czasem. Naszym dużym problem jest zachwianie koncentracji i konsekwencji w obronie i ataku, kiedy wyjdziemy na dwucyfrowe prowadzenie, szczególnie w 3 kwarcie. Duży plus jest taki, że każdy z zawodników ma spory potencjał i duże rezerwy jeśli chodzi o jakość ich gry, co należy jak najlepiej wykorzystać.
Z niecierpliwością już wszyscy czekamy na pierwszy mecz, który z zagramy z Akademią Legii Warszawa w sobotę 26.09 o godz. 18:00 w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku.”

Komplet wyników meczów sparingowych:
SOKÓŁ – Żubry Białystok – 81:63
TUR BASKET Bielsk Podlaski – SOKÓŁ – 92:96
MKS OCHOTA Warszawa – SOKÓŁ – 81:78
UKS TRÓJKA Żyrardów – SOKÓŁ – 68:74