Od kilku tygodni zespół przygotowuje się do nowego sezonu. W najbliższych rozgrywkach zobaczymy jednak zupełnie „nowego Sokoła”. W drużynie doszło do bardzo dużej zmiany kadrowej – z poprzedniego sezonu pozostało tylko 4 zawodników. Część odeszła do nowych klubów, część leczy urazy, inni zrezygnowali przez sprawy rodzinne, zawodowe lub jak to się mówi „odwiesili buty na kołku”.

Chyba najbardziej widoczny będzie brak wieloletniego lidera naszej drużyny i byłego Reprezentanta Polski w koszykówce 3×3 – Piotrka Barszcza – bo po tylu latach aż trudno sobie wyobrazić jego brak w zespole. Być może Piotrek wróci jeszcze na kilka meczów (jednak szansa na to jest niewielka) bo do tej pory z przyczyn osobistych nie wznowił jeszcze treningów.
Ale nie jest tak źle – przybyło kilku wartościowych zawodników. Po dwóch sezonach rozegranych w Żubrach do Sokoła wrócił rozgrywający Aleksander Szczerbatiuk, który znakomicie prezentował się w przedsezonowych sparingach. Maciej Cukierda to kolejny bardzo dobry zawodnik, na którego dobrą grę bardzo liczymy – przez 4 sezony grał w Księżaku Łowicz, a ostatnio w Hutniku Warszawa. Z Hutnika do Sokoła udało się pozyskać też Pawła Łapińskiego. Po rocznej przerwie do drużyny wrócił również Michał Grabowski. W najbliższym sezonie możemy też liczyć na Artura Zadrogę, którego mocna obrona i doświadczenie będzie bardzo przydatne. Ogólnie w zespole jest bardzo wielu młodych zawodników, co zdecydowanie wpłynie na szybkość rozgrywanych akcji.  Nabór do drużyny nie jest jeszcze zakończony i liczymy że jakiś wartościowy zawodnik do nas dołączy.

W okresie przygotowawczym Sokół rozegrał 5 meczów sparingowych, z których wygrał 3. Mimo że brakuje jeszcze zgrania, to na tym etapie zespół prezentując się całkiem dobrze, a w sezonie z meczu na mecz na pewno będzie jeszcze lepiej. Początek sezonu już 29 września o godz 18.00 – w ostrowskim MOSIR zagramy z AZS UMCS START II Lublin.

Część kadry na sezon 2019/2020:

Zmiany w składzie na sezon 2019/2020

PRZYBYLI:

Alexander Szczerbatiuk – ŻUBRY Białystok
Maciej Cukierda – MUKS HUTNIK Warszawa
Paweł Łapiński – MUKS HUTNIK Warszawa
Sebastian Gąsiorowski – KS KK Radzymin
Osama Ahmed – AK Legia Warszawa
Mohammed Abudllatif – AK Legia Warszawa
po przerwie do Sokoła wraca Michał Grabowski

POZOSTALI PO SEZONIE 2019/2020:

Artur Zadroga,
Przemysław Słoniewski
Jakub Sienkiewicz,
Mateusz Kazimierczuk

ODESZLI:

Andrii Shapovalov – БК Харьковские Соколы (Ukraina)
Łukasz Paul – VastoBasket (Włochy)
Tomasz Gałan – UKS TRÓJKA Żyrardów (3LM
Gregory Tchernev-Rowland – KK AZS UW Warszawa (2LM)
Paweł Skarpetowski
Marcin Jurkiewicz
Mateusz Moch
Daniel Solanikow – ISETIA Warszawa (3LM)
Jakub Mendak
Łukasz Fronc
Łukasz Wilczyński
Dawid Kosewski
Piotr Barszcz (?)