3 listopada rozegraliśmy w Ostrowi mecz ligowy  z Żubry Chorten Białystok. Mecz nie poszedł po naszej myśli i mimo że oddaliśmy aż o 15 rzutów więcej z gry – to wyraźnie przegrywamy z ubrami 82:55 – . Niestety przy takiej różnicy skuteczności (53% Żubry – 27% Sokół) nie było szansy na korzystny wynik. Żubry to solidny zespół, który co roku awansuje do fazy play-off, mający w swoim składzie doświadczonych zawodników.
W poprzednim sezonie czterokrotnie graliśmy z Żubrami i wygraliśmy 3 ostatnie mecze. Obecnie mamy bardzo młody zespół, który w większości składa się z debiutantów w II lidze i w tym meczu było widać, że ligowe doświadczenia Żubrów to spory atut. Dodatkowo rywale mieli też przewagę fizyczną, wyraźnie wygrali walkę na deskach 50:35 i zasłużenie wgrali to spotkanie. Najwięcej punktów dla Sokola- po 10 pkt – zdobyli Maciej Dobrowolski i Jakub Brandys. a dla Żubrów Szymon Jaworski – 17 pkt.

W sobotę czeka nas kolejny trudny mecz wyjazdowy z Legionem Legionowo, gdzie gra większość naszych zawodników z poprzedniego sezonu a i trenerem jest też były szkoleniowiec Sokoła.

SOKÓŁ Grupa Avista Ostrów Mazowiecka – Żubry Chorten Białystok 82:55
(17:21) (12:24) (7:18) (19:19)

STATYSTYKI: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/POL/2204341/bs.html

Transmisja video z tego spotkania: