Po wielu latach gry w Sokole, przysłowiowe „odwiesić buty na kołku” postanowił lider i wieloletni kapitan Sokoła – Piotr Barszcz.
Wszyscy wiedzieliśmy, że ten moment kiedyś musiał nadejść i oficjalne podziękowanie za 10 sezonów nastąpiło 7 grudnia 2019 przed meczem z Tur Basket Bielsk Podlaski.

Piotrek reprezentował barwy Sokoła od sezonu 2008/2009, kapitan i lider naszego zespołu rozegrał 247 ligowych meczów meczów, zdobywał tytuł najlepszego strzelca III ligi, był czołowym strzelcem II ligi, był w kadrze reprezentantacji Polski na Mistrzostwach Świata w 2014 w Rosji w koszykówce 3×3, wraz z kolegami z drużyny SOKOŁY 3×3 dwukrotnie zajmował IV miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3, miał bardzo duży wpływ na wyniki naszej drużyny i rozwój koszykówki w naszym mieście.

Piotrek jest rodowitym mieszkańcem Ostrołęki, jednak prawie całą swoją”koszykarską karierę” reprezentował barwy ostrowskiego Sokoła. Mimo wielu ofert z innych klubów pozostał wierny naszemu klubowi!

W imieniu Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki na ręce Piotra Barszcza podziękowanie złożyli – prezes WOZKosz Michał Lesiński oraz członek zarządu WOZKosz Robert Szywalski.


W imieniu społeczności ostrowskiej Piotrkowi podziękował Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer:
„(…) Jesteśmy Piotrowi wdzięczni za reprezentowanie Ostrowi, za obecność, za emocje, za to że jako mieszkaniec Ostrołęki przyłożył się do wzrostu koszykówki w Ostrowi Mazowieckiej (…)„.

Nie zabrakło podziękowań od trenerów Antonio Daykoli i Grzegorza Helcbergiela – obecnego prezesa SOKOŁA, a także prezesa klubu SOKOŁY 3×3 Pawła Skarpetowskiego, dyrektora MOSIR Bartłomieja Pieńkowskiego oraz najmłodszych ostrowskich koszykarzy reprezentujących barwy Ostrowianki.


Piotr Barszcz podziękował zawodnikom Sokoła, trenerom i kibicom, a na koniec dodał:
„(…) mam nadzieję, że wszyscy będziecie mnie miło wspominać„.

Po zakończonym meczu na parkiecie pojawił się tort z napisem „#23 dziękujemy”, a zgromadzeni kibice odśpiewali gromkie „sto lat”.


W imieniu wszystkich zawodników, trenerów i działaczy
DZIĘKUJEMY CI PIOTRZE ZA TE WSZYSTKIE LATA, ZA ZAANGAŻOWANIE , AMBICJĘ, WALECZNOŚĆ I NIEUSTĘPLIWOŚĆ, ZA ZDOBYWANE PUNKTY, ZBIÓRKI, ASYSTY I BLOKI, ZA POSTAWĘ NA BOISKU I POZA NIM, ZA POŚWIĘCENIE I WYRZECZENIA – ZA TO ŻE BYŁEŚ WIERNY BARWOM SOKOŁA !
D Z I Ę K U J E M Y !

…. i jeszcze na koniec takie skromnie podziękowania ode mnie – kolegi z parkietu, ale i administratora strony – dzięki za wspólną grę (5 lat) i że nie dawałeś powodów bym mógł o Tobie coś źle napisać!
Po prostu JESTEŚ WIELKI  – DZIĘKUJĘ Piotrek !

🙁

redakcja i zdjęcia: Arkadiusz Spinek

GALERIA: