11.10.2008. Drugi mecz w sezonie a zarazem pierwszy „u siebie” nie poszedł po myśli naszych zawodników i kibiców. Musieliśmy uznać wyższość gości z Warszawy – zespołu UKS LA BASKET. Mecz był dość ciekawy a zarazem wyrównany. Widać było sporo walki i ambicji. Wiele było pojedynków zarówno w górze – pod koszami jak i na dole – na parkiecie….

W składzie Sokoła w tym sezonie nastąpiło kilka zmian. W naszym zespole pojawiło się klilku nowych zawodników. M.in. do kadry dołączyło czterech koszykarzy którzy wcześniej repezentowali barwy OTK Ostrołeka, a także do gry powróciło dwóch byłych graczy Sokoła. 
Napewno jest to spore wzmocnienie, ale zarazem powoduje że zespół na nowo musi się zgrywać, co kilkukrotnie było widać w dzisiejszym meczu – brak zrozumienia pomiędzy zawodnikami. Na szczęscie to kwestia kilku treningów by wszystko wróciło do normy.
W dzisiejszym meczu troche przespaliśmy początek meczu, dając gościom szybko rzucić dwie „trójki”. Potem było już lepiej, lecz brakowało skuteczności, zwłaszcza zabrakło celnych osobistych – w tej kwarcie 2 celne na 8 rzutów. Druga kwarta to niewielka przewaga Sokoła. Kilka przechwytów i kontr spowodowało że zmniejszaliśmy przewagę zespołu LA Basket, jednak znów zawodziliśmy na linni rzutów osobistych – 3/9.

Po II kwartach przegrywaliśmu 30:34, przed IV kwartą mieliśmy do odrobienia 8 punktów, więc nie staliśmy na straconej pozycji. Spotkanie było bardzo wyrównane, wielokrotnie zmniejszaliśmy stratę do 2 pkt, jednak nie potrafiliśmy zdobyć większej przewagi. W decydującej kwarcie, coś się zatrzymało i zamiast ją wygrać – przegraliśmy dość wyraźnie. W konsekwencji przełożyło się to na końcową wysoką przegraną 56:77. 

Goście to bardzo dobrze zorganizowany zespół, dobrze grający w obronie i posiadający wysoką skuteczność rzutów z gry – również za 3 pkt. Nam tej skuteczności dziś zabrakło, a zwłaszcza zabrakło punktów z rzutów osobistych, bo w całym meczu trafiliśmy tylko 9 na 22 wykonywane 🙁 .

OKK SOKÓŁ Ostrów Maz. – LA BASKET W-wa 56:77
(8:15) (22:19) (16:20) (10:23)

Punkty dla Sokoła:
Mazurek Paweł – 16
Helcbergiel Grzegorz – 0
Bieńkowski Bogusław – 0
Skarpetowski Paweł – 5
Chmielewski Piotr – 6
Kiliś Michał – 2
Barszcz Piotr – 12
Borowy Marek – 5
Stryszko Marcin – 0
Zadroga Artur – 5
Starzak Sławomir – 5
Kuchciński Jacek – 0

—-
Zobacz zdjecia z meczu (ok. 1,5MB):

Po otwarciu okna należy kliknąć na miniaturkę