To był wyjątkowo intensywny weekend dla koszykarzy II ligi, rzadko się zdarza by PZKosz na tym szczeblu rozgrywek ustawił mecze co drugi dzień. Dla nas jednak był to pozytywny okres, przerwaliśmy złą passę i po trzech przegranych meczach z rzędu zarówno piątkowe wyjazdowe spotkanie jak i niedzielne u siebie, zakończyliśmy z wygraną na koncie.
Najpierw 11 listopada rozegraliśmy mecz na wyjeździe z TBV Start Lublin.  Pierwszą kwartę wygraliśmy 15:20, jednak gospodarzom wystarczyła minuta by od stanu 23:25 dla nas zrobiło się najwyższe prowadzenie gospodarzy – 31:25. Do przerwy jednak znowu wygrywaliśmy jednym punktem 36:37. III odsłona to znowu przewaga Sokoła, dołożyliśmy do wyniku 9 punktów, jednak popełniliśmy kilka strat. 10 punktów przewagi dawało trochę komfortu, ale trzeba było grać uważnie do końca. W końcówce gospodarze niebezpiecznie zbliżyli się na 4 punkty, jednak to było wszystko na co pozwolili nasi zawodnicy. W ostatnich minutach ponownie powiększyliśmy przewagę do 10 punktów i taką różnicą zakończyło się to spotkanie.

start lublin - sokol

TBV Start Lublin – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 59:69
(15:20) (21:17) (10:19) (13:13)

STATYSTYKI:
PZKOSZ
FIBA

IMG_0484

13 listopada zagraliśmy u siebie z Żubrami Białystok, mecz ten dostarczył zgromadzonej publiczności sporą dawkę emocji i od początku był bardzo wyrównany.  W pierwszej kwarcie na chwilę rywale uzyskali 7 punktów przewagi (15:22), ale ostatecznie na koniec przegrywaliśmy 1 punktem. W całym meczu aż siedmiokrotnie zespoły zmieniały się prowadzeniem, jednak po każdej z trzech kwart trudno było wskazać ostatecznego zwycięzcę. Bliżej tego jednak byli goście, którzy na mały plus punktowy wychodzili po każdej z kwart. Po pierwszej ostrowski zespół przegrywał 23:24, po dwóch 37:40, a przed decydującą odsłoną 53:57. Strata wynosiła tylko 4 punktów i nie przekreślała szans na zwycięstwo Sokoła. Tak też się stało. Ostrowscy zawodnicy mocniej zagrali w obronie, przechwycili kilka piłek i zdobyli kilka punktów z kontry co w ostateczności dało wygraną 71:63.

IMG_0506

IMG_0515

IMG_0523

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – ŻUBRY Leo-Sped Białystok 71:63
(23:24) (14:16) (16:17) (18:6)

STATYSTYKI:
PZKOSZ
FIBA

IMG_0521

Po trzech przegranych meczach z rzędu, Sokół wygrał dwa kolejne i z bilansem 6 wygranych i 4 porażek plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli gr.B.
Ponownie naszych zawodników na parkiecie MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej zobaczymy dopiero 3 grudnia, a rywalem będzie KU AZS UJK Kielce

 ZDJĘCIA Z MECZU SOKÓŁ – ŻUBRY