Już w niedzielę pierwszy mecz rundy rewanżowej i kolejny z wymagającym rywalem, drużyną MKS START SA Lublin. To może być kolejny trudny mecz. START Lublin (podobnie jak i ROSA Radom) ma drużyny grające w wyższych ligach – w I lidze i TBL i tym samym swój meczowy skład mogą wzmocnić pierwszoligowcami. W pierwszej rundzie Sokół przegrał w Lublinie 75:67 – nie zagraliśmy źle, ale to był początek rozgrywek i zdecydowanie brakowało nam jeszcze zgrania. W niedzielę mamy wielką chęć się zrewanżować za tamtą przegraną. Powinniśmy być faworytem, bo  nasi rywale zajmują obecnie 11 miejsce, ale jak wiadomo w koszykówce czasem faworyci przegrywają  (np. Przemyśl i Łódź w Ostrowi) 😉

Pierwotnie mecz miał się odbyć tradycyjnie w sobotę, jednak akurat w tym przypadku rywale skorzystali z punktu 5.12 z regulaminu rozgrywek II ligi:

„Wyznaczone na termin weekendowy mecze Etapu 1 drużyn klubów, które jednocześnie wystawiają drużyny w wyższym cyklu rozgrywkowym (Ekstraklasa Mężczyzn, 1 Liga Mężczyzn) muszą się odbywać w niedzielę, chyba że zgodę na inny dzień rozegrania meczu wyda na piśmie zainteresowany klub (…)”

Nasi najbliżsi przeciwnicy nie zdecydowali się na grę w sobotę i w awaryjnym trybie trzeba było zorganizować halę na niedzielę. Dzięki pomocy pracowników MOSiR udało się poprzekładać i poprzesuwać wcześniej zaplanowane zajęcia i rozgrywki ligowe. Po meczu SOKOŁA rozegrane zostaną mecze II kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej na które również zapraszamy.

sok-start