26 października OKK SOKÓŁ rozegrał swój 4 mecz ligowy a przeciwnikiem w ostrowskiej hali był od kilku sezonów występujący w rozgrywkach II ligi KS Piaseczno. Gospodarze mieli możliwość po raz pierwszy zaprezentować się publiczności w nowych strojach. Niestety, debiut nie okazał się szczęsliwy, po zaciętym meczu i emocjonującej końcówce Sokół przegrał z KS Piaseczno 71:77.


Zaczeliśmy jak zawsze, od prowadzenia, potem skuteczniej zagrali goście i odskoczyli na kilka punktów. Gra Sokoła wyglądała dużo lepiej, jednak zawodziła skuteczność rzutowa. W zespole przyjezdnym brylował Arkadiusz Łęczycki, który trafiał niemal z każdej pozycji i po dwóch kwartach miał już na końcie 23 punkty (5x3pkt), a jego zespół prowadził z Sokołem 47:32.
Od drugiej połowy Sokół ambitnie zaczął odrabiać straty. Zmiana taktyki, zdecydowanie lepsza obrona i skuteczniejsze krycie kluczowych zawodników sprawiły, że przewaga KS Piaseczno systematycznie się zmniejszała.
Na minutę przed końcem meczu do odrobienia zostały już tylko dwa punkty (71:73).
Odzyskanie prowadzenia było bliskie, byliśmy w posiadaniu piłki jednak zabrakło szczęścia, gdy w dogodnych sytuacjach piłka dwukrotnie wykręciła się z kosza. W kolejnej akcji atakowali rywale, jednak dobra obrona Sokoła przez dłuższy czas nie pozwalała im na oddanie skutecznego rzutu. W ostatniej sekundzie akcji gdy wydawało się że przejmniemy piłkę, sędzia dopatrzył sie faulu, a ponieważ zespoły miały już ich po 5, to za każdy przyznawano rzuty osobiste. Piąty faul złapał też Paweł Skarpetowski, który rozgrywał świetny mecz w obronie, jednak w końcówce musiał opuścić parkiet. Rywale punktowali z osobistych i ostatecznie pokonali Sokoła 77:71.
W zespole z Piaseczna nie do zatrzymania był zdobywca 36 pkt Arkadiusz Łęczycki, w Sokole najskuteczniejsi to Łukasz Ryfa 21 pkt, Artur Zadroga 19 pkt i Piotr Barszcz 14 pkt.

W przerwie meczu wystąpił ostrowski zespół taneczny BETON, któremu bardzo dziękujemy za występ.

Jak do tej pory nasz zespół nie odniósł żadnej wygranej, jednak z meczu na mecz jest coraz lepiej.
Porównując chociażby statystyki, widać że w zespole jest spora poprawa. Brakowało nam ogrania, bo przed sezonem praktycznie nie zagraliśmy sparingów. Teraz powoli mija debiutancka trema, a zawodnicy coraz lepiej się rozumieją. Cały czas staramy się eliminować błędy z poprzednich meczy. W spotkaniu z KS Piaseczno nasz zespół zaliczył zdecydowanie mniej strat niż we wcześniejszych spotkaniach, a nawet miał ich mniej niż drużyna gości 10:14.
Porównanie statystyczne obu zespołów:
– zbiórki – 50:51,
– punkty po szybkim ataku – 12:26,
– punkty drugiej szansy – 20:4,
– asysty – 9:18,
– przechwyty – 10:7,
– punkty spod kosza – 22:20,
– skuteczność rzutowa – 30,6% : 38,2%

Jak widać warto poprawić skuteczność, która na treningach wygląda całkiem nieźle, jednak w meczach „o stawkę” już tak dobrze nie jest.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KS Piaseczno 71:77
(17:27) (15:20) (18:18) (21:12)

Statystyki i przebieg meczu