W sobotę podejmowaliśmy zespół TUR Bielsk Podlaski. W pierwszej rundzie na wyjeździe przegraliśmy jednym punktem 88:87.
Tym razem dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, bo już po 3 minutach prowadziliśmy 9:0. Goście jednak potrafili skutecznie odpowiedzieć, trafili kilka koszy i zrobiło się 15:12. Ostatnie punkty należały jednak do naszych zawodników i po pierwszej kwarcie wygrywaliśmy 20:12. W czwartej minucie II odsłony wygrywaliśmy 27:16, posiadaliśmy przewagę na tablicach i wydawało się że kwestią czasu jest uzyskanie wyraźnej i bezpiecznej przewagi, ale… nie trafialiśmy nawet spod kosza – tak było niestety przez całe spotkanie. Nieprzewidywalna skuteczność, sprawiała że oba zespoły albo trafiały kilka punktów z rzędu, albo nie trafiały nic, dlatego trudno było wskazać na faworyta. Do przerwy Sokół oddał wyjątkowo dużo rzutów, ale też wyjątkowo dużo nie trafił. Do przerwy mieliśmy skuteczność na poziomie 18%(!) ale prowadziliśmy 29:26.
Kolejne odsłony wyglądały podobnie, przez cały mecz wygrywaliśmy, kilka razy nawet kilkunastoma punktami, ale zawodnicy TURa potrafili zniwelować straty. W połowie IV kwarty mieliśmy 10 punktów przewagi, ale na minutę przed końcem meczu zrobio się nerwowo. Po zdobyciu 10 punktów z rzedu goście doprowadzili do remisu po 57. Był to jedyny moment kiedy nasz zespół nie wygrywał. Sytuację uspokoił Michał Wojtyński – najpierw trafiając „za trzy”,  a po chwili dołożył kolejne 2 punkty spod kosza. W całym meczu zdobył 31 pkt i był to jego drugi mecz z rzędu ze zdobyczą ponad 30 oczek.

Ogólnie mecz obfitował w wiele akcji, ale zakończył się dość niskim wynikiem. Gdyby jednak zawodnicy obu zespołów zagrali skuteczniej, na pewno pękłaby setka. Niestety przez cały mecz zagraliśmy na wyjątkowo małej 27,4 % skuteczności (TUR 42,1%). Wygraliśmy to spotkanie, bo oddaliśmy aż 84 rzuty w całym meczu – przy 57 rzutach  naszych rywali. Powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej, bo i na deskach mieliśmy sporą przewagę. Zebraliśmy  aż 21 piłek w ataku i aż szkoda że nie było tego widać po wyniku.

STATYSTYKI Fiba
STATYSTYKI PZKosz

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KKS TUR Bielsk Podlaski 64:57
(20-12) (9-14) (19-14) (16-17)

IMG_4603m