20 grudnia, meczem z MKS START Lublin rozpoczęliśmy II rundę rewanżową. Na początku sezonu, w pierwszym ligowym meczu przegraliśmy w Lublinie 75:67, jednak nie byliśmy jeszcze zgrani i gra nie wyglądała jeszcze tak jak byśmy tego chcieli.
Tym razem było zupełnie inaczej, zagraliśmy konsekwentnie od początku do końca i wysoko pokonaliśmy  MKS START Lublin 86:87.  To mogło być trudne spotkanie, jednak od początku mecz nam się dobrze ułożył, dobra obrona i skuteczne rzuty sprawiły że po 7 minutach wygrywaliśmy 21:7.
Dobrze dzieliliśmy się piłką w ataku, skuteczniej trafialiśmy z dystansu, a dobrą obroną przechwyciliśmy kilka piłek zdobywając łatwe punkty. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 30:16. W drugiej odsłonie trochę odpuściliśmy, spadło tempo gry, pojawiło się kilka błędów, jednak wynik przez cały mecz był pod kontrolą. Punkty dla gości zdobywali praktycznie tylko zawodnicy zgłoszeni do I ligi – Hałas, Szczepaniak, Myśliwiec. Do przerwy przewaga Sokoła wynosiła 13 punktów.
Do połowy III kwarty, gra była bardzo wyrównana, jednak od 6 minuty nasz zespół ponownie przejął inicjatywę. Zdobyliśmy 14 punktów z rzędu uzyskując bezpieczną przewagę.
Przed ostatnią odsłoną wygrywaliśmy już 70:47 i pozostało tylko go utrzymać. Nie tylko go utrzymaliśmy ale i powiększyliśmy swoją przewagę. Ponownie kilka razy przechwyciliśmy piłkę i zdobyliśmy łatwe punkty. Nie zabrakło też kilku efektownych akcji, bloków i „wsadów”.
Odnosząc
wysoką wygraną, sprawiliśmy gwiazdkowy prezent naszym kibicom oraz z nawiązką zrewanżowaliśmy się za porażkę w Lublinie w pierwszej kolejce. Była to nasza czwarta wygrana z rzędu i dzięki niej umocniliśmy się na piąty miejscu w tabeli II ligi gr.B
To był nasz ostatni mecz w tym roku. Kończymy go w dobrych nastrojach z optymizmem patrząc na zbliżający się 2016 r. Oby wygranych było jak najwięcej, a zawodników omijałyby kontuzje.

Zaplanowane na 3 stycznia spotkanie z KK Warszawa zostało przełożone na 13 stycznia. Wcześniej, bo 10 stycznia zagramy na wyjeździe z liderem – KS KSIĘŻAK Łowicz.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – MKS START SA Lublin 86:57
(30:16) (15:16) (25:15) (16:10)

STATYSTYKI

IMG_2918