5 grudnia Sokół rozgrywał wyjazdowe spotkanie z KS Rosa Sport Radom. Nasz zespół mógł być postrzegany jako faworyt tego meczu, bo gospodarze do tej pory wygrali tylko 3 mecze i plasowali się niżej w tabeli grupy „B”. Rzeczywistość ligowa pokazuje jednak, że w naszej grupie nie zawsze wygrywają faworyci i z takim nastawieniem przystąpiliśmy do tego spotkania. Spotkanie zapowiadało się emocjonująco, bo w Radomiu są duże tradycje koszykarskie, klub ma swoich przedstawicieli praktycznie w każdej klasie rozgrywkowej – począwszy od Tauron Basket Ligi i dodatkowo w tym meczu radomianie wzmocnili się trzema zawodnikami z I ligi.
Początek spotkanie potwierdzał, że nie będzie to łatwy mecz, wprawdzie nasz zespół przez większość kwarty nieznacznie prowadził, ale pod koniec górą byli gospodarze, którzy wygrali ją 22:19. Brakowało nam koncentracji i lepszej skuteczności, ponadto zbyt wiele popełnialiśmy prostych błędów (kroki). Druga odsłona była bardzo wyrównana, najpierw rywale odskoczyli na 5 punktów, ale po kilku minutach wygrywał już Sokół. Prowadzenie jeszcze zmieniało się dwa razy, ale ostatnie punkty zdobyli nasi zawodnicy i na przerwę schodziliśmy z dwupunktową przewagą 38:40.
W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Akcje się „zazębiały” a piłka częściej zaczęła wpadać do kosza. Po trzech minutach gospodarze przegrywali 43:47, ale to był dopiero początek. Zawodnicy Sokoła wrzucili „drugi bieg”, do końca kwarty nie pozwolili rywalom na oddanie skutecznych rzutów, sami zaś zdobyli 17 punktów z rzędu ustalając wynik po III kwartach (43:64). Pierwsze 5 punktów ostatniej odsłony ponownie padły łupem naszych zawodników i po „runie +22” wygrywaliśmy 26 punktami. Wynik praktycznie był przesądzony. W całym spotkaniu zagraliśmy na ponad 43% skuteczności z gry, trafiliśmy aż 13 „trójek” i daliśmy aż 11 bloków. Z takimi statystykami raczej nie można przegrać. Dodatkowo widać było zespołową grę, bo aż 4 zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową. Ostatecznie Sokół wygrał to spotkanie 85:59.

KS Rosa Sport Radom – Sokół Ostrów Mazowiecka 85:59
(22-19) (16-21) (5-24) (16-21)

STATYSTYKI i przebieg meczu

Statystyki PZKosz