W X kolejce Sokół po raz pierwszy w tym sezonie musiał udać się w daleką podróż na wyjazdowy mecz do Krakowa. Przed nami jeszcze dwa takie wyjazdy, a najbliższy już za tydzień. Gospodarzem spotkania był zespół AZS AWF Kraków.
Do Krakowa, Sokół pojechał w mocno okrojonym składzie, dodatkowo na ten mecz pojechało tylko 10 zawodników. Mimo naszych braków kadrowych –  całe spotkanie było dość wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowały drobne błędy i pojedyncze akcje.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 4:0, jednak Sokół dość szybko odrobił tę stratę. Az do 8 minuty i stanu 11:10 obie ekipy toczyły wyrównany pojedynek, jednak w końcówce gospodarze odskoczyli na 5 punktów i po I kwarcie prowadzili 17:12.
Początek II odsłony należał do Sokoła. Szybko zdobyte 6 punktów z rzędu pozwoliły naszemu zespołowi wyjść na prowadzenie. Niestety zabrakło koncentracji i skuteczności by kontynuować dobrą grę. Kilka naszych błędów (złe podania i kroki) pozwoliły gospodarzom na przejęcie piłki i uzyskanie większej przewagi punktowej. Jak się potem okazało, ta początkowo dobrze zagrana kwarta, miała największy wpływ na końcowy wynik meczu. Do przerwy przegrywaliśmy 44:29.
Pozostałe kwarty to ponownie zacięta walka. Sokół starał się odrabiać straty, jednak zawodnicy AZS AWF kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali bezpieczny dystans punktowy.
III kwartę 3 punktami wygrali gospodarze 28-25, czwartą wygrał Sokół 20:22, ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali i  ulegliśmy AZS AWF ggmedia.pl Kraków 92:76.

Przegraliśmy mecz 16 punktami, co może nie jest pocieszeniem, ale na tle poprzednich wyników nie wyglądało aż tak źle.
Mimo długiej podróży i mocno okrojonego składu rozegraliśmy dobry mecz i dodatkowo na niezłej skuteczności za 2 pkt – 35/60 (58,3%) – chociaż trzeba przyznać że w kilku sytuacjach powinniśmy skuteczniej trafiać.
Dla odmiany słabiutko wypadliśmy za 3 pkt – tylko 1 celny na 11 prób dał skuteczność 9,1%.
Zdecydowanie też powinniśmy poprawić osobiste 3/11 (27,3%), a warto podkreślić, że gospodarze z tej pozycji zdobyli aż 23 punkty na 29 prób (79,3%) – co też miało przełożenie na ich końcową wygraną.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła był Piotr Barszcz, który zdobył 28 punktów.
Za tydzień Sokół ponownie jedzie do Krakowa, a przeciwnikiem będzie TS Wisła Kraków.

AZS AWF Kraków – OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 92:76
(17-12) (27-17) (28-25) (20-22)

STATYSTYKI

Przebieg meczu i porównania