4 listopada rozegraliśmy zaległy mecz z V kolejki z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Mimo że stawialiśmy się w roli faworyta bo rywale jak do tej pory mieli bilans 0:4, to wcale nie musiało to być łatwe spotkanie. W pierwszej części I kwarty zespoły naprzemiennie wychodzili na prowadzenie, pierwsze punkty w meczu zdobyli goście, kolejne 6 padły naszym łupem jednak rywale ponownie wyszli na prowadzenie (0:2, 6:2, 6:9, 9:9, 9:12). Sytuacja taka trwała do 6 minuty i stanu 16:16. Od tej pory punkty zdobywał tylko Sokół. 14 punktów z rzędu dało nam wyraźną przewagę i wynik po I kwarcie 30:16. W tej odsłonie Sokoły trafili 5 trójek. Kolejne kwarty były już pod dyktando naszego zespołu. W połowie II kwarty nasza przewaga sięgnęła 27 punktów (47:20). Kilka razy w poprzednich sezonach się przekonaliśmy że wysoka przewaga nie zawsze sprzyja grze bo można nawet przegrywać mecze (m.in. wyjazdowy mecz z Żubrami) . Tak było i tym razem – od stanu 55:24 wkradło się za dużo rozluźnienia i prawie przed 4 minuty nie potrafiliśmy trafić do kosza z gry. Rywale trafili 12 punktów z rzędu i pod koniec kwarty wygrywaliśmy już tylko 55:36. Ostatecznie po dwóch osobistych  Mikołaja Motela do przerwy prowadziliśmy 57:36.
W III kwarcie wynik meczu praktycznie był już pod kontrolą, duet Łapiński – Karpik co chwila dziurawił siatkę rywali a nasza przewaga wzrosła do grubo ponad 30 punktów. Najwyższą przewagę 39 pkt uzyskaliśmy w 2 minucie ostatniej odsłony, gdy po kolejnych punktach Czarka Karpika prowadziliśmy 97:58. W tej części meczu trener Daykola więcej rotował składem i dał odpocząć podstawowym zawodnikom (w sobotę trudny mecz z AZS UJK Kielce), ale nasza przewaga nie była zagrożona. Trochę czasu trwało zanim przekroczyliśmy „setkę”, ale kibice Sokoła którzy śledzili transmisję wideo na kanale YouTube MOSIR Ostrów Mazowiecka powinni być zadowoleni. Sokół ostatecznie wysoko pokonał PKK99 Skierniewice 109:75.
Najskuteczniejszymi zawodnikami Sokoła byli: Cezary Karpik – 21 pkt, Mikołaj Motel – 18 pkt, Paweł Łapiński – 16 pkt, Aleksander Szczerbatiuk – 14 pkt.  Warto też zauważyć że wszyscy nasi zawodnicy wpisali się na listę strzelców.
Wśród gości najskuteczniejszym strzelcem był Michał Wasilewski, który uzyskał 13 pkt.
W sobotę gramy z AZS UJK Kielce i to spotkanie będzie można również śledzić na kanale YouTube – link https://youtu.be/mvAKczhk5ok


Ostrów Mazowiecka – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 109:75

(30:16) (27:20) (32:20) (20:19)

STATYSTYKI

Trener Antonio Daykola podsumował to spotkanie:
Mecz z naszym środowym rywalem z Pabianic pokazał prawdziwy potencjał ofensywny naszej drużyny. Graliśmy koszykówkę, szybką, miłą dla oka. Dzieliśmy się dużo piłką, szukając graczy na najlepszych pozycjach rzutowych. Dobra skuteczność w rzutach za 3 pkt oraz gra szybkim atakiem były niewątpliwie dużym naszym atutem. Rotacja zawodników dawała nam utrzymanie wysokiej intensywności w grze w ataku i obronie. Tego zabrakło nam właśnie w sobotnim, przegranym meczu z Ochotą w Warszawie. Teraz zapomnimy już o zwycięstwie i przygotowujemy się na kolejny mecz, który odbędzie się już w najbliższą sobotę – również w na naszej hali o godzinie 18:00″.

Transmisja meczu na kanale Youtube MOSIR Ostrów Mazowiecka

Transmisja meczy SOKÓŁ – PKK 99

Zdjęcia z meczu
(foto Arkadiusz Spinek)