24 września SOKÓŁ rozpoczął kolejny sezon rywalizacji w II lidze. Inauguracja wypadła całkiem okazale bo nasz zespół zaskakująco łatwo pokonał KKS PRO-BASKET Kutno 88:39.
Goście po kilku latach przerwy ponownie wystawili zespół w II lidze, gdzie grali od sezonu 2006/2007, w kolejnych sezonach awansowali do I ligi, by od sezonu 2014/2015 grać już w Tauron Basket Lidze. Obecny II ligowiec z Kutna stanowi więc bezpośrednie zaplecze dla Polfarmex Kutno.

W składzie Sokoła nastąpiło kilka zmian kadrowych. Z zespołu do KK Warszawa odeszli dwaj zawodnicy z pierwszej piątki – Michał Wojtyński i Przemysław Jaworski. Pojawiło się kilku nowych zawodników:
Maciej Niedbalski – powrót do Sokoła po przerwie, Przemysław Słoniewski – w poprzednim sezonie KK Warszawa (II liga), Krzysztof Grudzień – KS OCHOTA WARSZAWA (III liga), Aleksander Szczerbatiuk – LEGIA Warszawa (U20), Kamil Figat, Maksymilian Kukuć, Przemysław Wasil – LKS OSTROWIANKA

Zespół dużo pracował nad zgraniem zespołu, rozegrano kilka sparingów, jednak pracę miała zweryfikować liga. Jak na razie wygląda to bardzo dobrze, chociaż przed nami dopiero mecze z mocniejszymi zespołami.
Od początku meczu Sokół uzyskał wyraźną przewagę – głównie za sprawną mocnej obrony i koncentracji od pierwszych minut.  Konsekwencją tego była słaba skuteczność rzutowa naszych przeciwników. Początkowo i nasz zespół słabiej rzucał, jednak potem było już coraz lepiej. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy już 27:6, a po czterech minutach II kwarty przewaga wynosiła już 31:7. Wynik praktycznie był przesądzony i trener dokonywał wielu zmian – oszczędzając podstawowych zawodników. Ostatecznie na inaugurację Sokół dość łatwo pokonał PRO-BASKET  88:39. Oby tak dalej.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KKS PRO-BASKET Kutno 88:39
(27:6) (15:16) (22:7) (24:10)

statystyki z meczu