19 listopada rozegrano VI kolejkę rozgrywek ligowych:

GLKS Nadarzyn – OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – 53:81
MGUKS Kozienice – KS Legion Legionowo – 68:66
KS Pułaski Warka – Legia Warszawa – 56:123
UKS Jagiellonka Warszawa – AZS UW Warszawa – 78:70
MKS Ochota Warszawa – GKS Mazowsze Grójec – 107:53 (lub walkower 20:0 ??)
Pausuje: KS MON-POL Płock

Wg nieoficjalnych informacji po wysokiej przegranej na własnym parkiecie z Ochotą Warszawa – z rozgrywek III ligi wycofał się zespół GKS Mazowsze Grójec. Mimo że mecz się odbył, to na stronie WOZKosz mecz ten zakwalifikowano jako walkower

(Również pozostałe mecze zweryfikowano jako walkower)


Prawdopodobnie i przyszłe mecze Grójca zostaną zakwalifikowane jako walkower, a jak będzie z wynikami dotychczasowych? Wydaje mi się że w przypadku wycofania sie Grójca lepszym rozwiązaniem byłoby zweryfikowanie poprzednich jego meczy jako walkower. Dało by to równe szanse dla zespołów które miałyby szansę również wysoko pokonaćzespół z Grójca i jednocześnie poprawić swój bilans koszy – co może mieć znaczenie na koniec sezonu gdyby o miejscach decydował właśnie ten element. O wszystkim jednak zadecyduje Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki woj.mazowieckiego.

Tym razem z uwagi na nie rozwiązaną jeszcze sprawę z zespołem z Grójca, nie publikujemy aktualnej tabeli. Jedno jest jednak pewne – Sokól nadal zajmuje fotel lidera.
Kolejne miejsca zajmuje Legia i Ochota, oba te zespoły również mają komplet zwycięstwi jednak mają rozegrany o jeden mecz mniej niż nasza drużyna.