Po dłuższej przerwie, spowodowanej okresem ferii zimowych, OKK Sokoł rozegrał kolejny mecz ligowy. Tym razem nasz zespół pokonał na wyjeździe KS Legion Legionowo 90:43.

Mecz rozpoczął się od dwóch Sokoła. Gospodarze szybko odpowiedzieli celną „trójką” i wyszli na prowadzenie – jak się potem okazało – po raz pierwszy i zarazem ostatni w tym meczu.
W prawdzie jeszcze do połowy pierwszej kwarty wynik był wyrównany, jednak w dalszej części inicjatywa należała już do naszego zespołu. Po pierwszej kwarcie uzyskaliśmy 8 punktową przewagę. W kolejnej odsłonie koszykarze z Legionu byli tylko tłem dla dobrze grającego Sokoła. Bardzo dobrze graliśmy w obronie i skutecznie w ataku. Nie brakowało efektownych akcji i widowiskowych „wsadów”. Gospodarze zupełnie nie mieli pomysłu na naszą obronę, pierwsze swoje punkty zdobyli dopiero w 7 minucie tej kwarty (z rzutów osobistych) przy stanie meczu 37:20 dla Sokoła. W samej końcówce gra się wyrównała -gdy na parkiecie przebywali nasi rezerwowi zawodnicy. Ostatecznie w połowie meczu prowadziliśmy 44:23.
III kwarta potwierdziła, że zwycięzca tego meczu może być tylko jeden. O ile na początku kwarty zespoły zagrały kosz za kosz – zdobywając po 4 punkty, to potem piłka wpadały już wyłącznie do kosza zawodników z Legionowa. Pomimo nie wykorzystania kilku dogodnych sytuacji zdobyliśmy i tak aż 25 punktów z rzędu.
Przed ostatnią częścią meczu nasza przewaga wynosiła już 46 punktów.
Zagraliśmy rezerwowym składem, a zawodnicy LEGIONU szukali szansy w rzutach „za trzy”. Trafiając aż 4 „trójki” sprawili, że ta kwarta jako jedyna była punktowo wyrównana.
Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Sokoła 90:43.

KS LEGION Legionowo – OKK SOKÓŁ
43:90 (12:20) (11:24) (4:29) (16:17)

Punkty dla Sokoła:

Barszcz Piotr – 23
Ryfa Łukasz – 14
Mazurek Paweł – 8
Szydło Grzegorz – 11
Borowy Marek – 10
Gadaliński Przemysław – 10
Pieńkowski Bartłomiej – 6
Kuchciński Jacek – 6
Arkadiusz Spinek – 2
Helcbergiel Grzegorz – 0
Zadroga Artur – * 0

( * – powinny być 2 punkty, ale brak ich w oficjalnym protokole z meczu )