W środę 11 grudnia rozegraliśmy zaległy- wyjazdowy mecz z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Spotkanie zakończyło się wygraną Sokoła 88:81. Po weekendowych meczach oba zespoły miały odmienne nastroje, Legia pokonał na wyjeździe PKK 99 Pabianice 92:91, my po słabej grze wyraźnie przegraliśmy u siebie z Turem. Ostatnio jednak lepiej gramy na wyjeździe niż w naszej hali i z optymizmem podeszliśmy do tego spotkania. Pierwsza kwarta była remisowa, chociaż Legia przez chwilę prowadziła nawet 19:12 to nasi zawodnicy odrobili tę stratę. Spory w tym wkład miał Norman Zuber, który w tej części gry zdobył 10 pkt. W drugiej kwarcie zagraliśmy skuteczniej i do przerwy mieliśmy 10 punktów przewagi (36:46).
Po dwóch minutach III odsłony prowadziliśmy 36:51, ale Legia potrafiła seryjnie zdobywać punkty. Od stanu 40:53 w dwie minuty zdobyła 12 punktów i mieliśmy remis po 55. Dwie trójki – najpierw Jakuba Sienkiewicza, a po chwili Normana Zubera trochę uspokoiły naszą grę. Do końca kwarty utrzymaliśmy przewagę, jednak wynosiła ona tylko 4 punkty. W ostatniej kwarcie kontrolowaliśmy wynik meczu, gra była wyrównana, raz jeden raz drugi zespół zdobywał kilka punktów z rzędu. Na niespełna 4 minuty przed końcem meczu znowu mieliśmy kilkanaście punktów przewagi (65:79), skupiliśmy się na pilnowaniu wyniku, by nie stracić tego jak dwukrotnie w meczu z Żubrami. Udało się i czwarta wygrana stała się faktem – pokonujemy Akademię Koszykówki Legi Warszawa 88:81.
W spotkaniu najlepszym strzelcem Sokoła był Paweł Łapiński – 23 pkt, Norman Zuber uzyskał 20 pkt  – w sumie pięciu naszych zawodników uzyskało dwucyfrowe wyniki punktowe.

W najbliższą sobotę rozegramy kolejny mecz wyjazdowy, tym razem zagramy z ostatnią drużyną w tabeli naszej grupy – ZKS STAL Stalowa Wola.

Mecz odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz. 18.00 w Stalowej Woli w hali MOSiR, ul. Hutnicza 15

Akademia Koszykówki LEGII Warszawa – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 81:88
(21:21) (15:25) (25:19) (20:23)

STATYSTYKI