Kolejny wygrany mecz zanotowali zawodnicy Sokoła w swoim drugim ligowym meczu w sezonie 2014/2015.  Tym razem na własnym parkiecie w pokonanym polu pozostawili drużynę KS Piaseczno – wygrywając 81:61.

Mecz rozpoczął się od celnej trójki Sokoła, jednak po krótkim czasie przegrywaliśmy już 3:10. Nasi zawodnicy początkowo zagrali mało skutecznie, nie trafiali spod kosza i popełnili kilka strat. Goście zagrali dużo skuteczniej, trafiali z dystansu, zbierali piłki w ataku i ponawiali swoje akcje. Skutecznymi rzutami powiększali swoją przewagę. Wiadomo było, że grają szybkie akcje, często kończone rzutami z dystansu, a jednak nie potrafiliśmy temu zapobiec. Po dwóch kwartach nie wyglądało to dobrze, na zbyt wiele pozwalaliśmy drużynie z Piaseczna.  Przegrywaliśmy nawet 13 punktami, jednak pod koniec II kwarty powoli wracaliśmy do gry.
Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną grę Sokoła – która układała się po prostu koncertowo. Zdecydowanie lepiej zagraliśmy w obronie, zaczęliśmy trafiać za trzy i przechwyciliśmy kilka piłek i zaczęliśmy odrabiać straty. W III kwarcie od stanu 38:51  wyszliśmy na prowadzenie 56:53. Trener  trzymał na parkiecie jedną piątkę, nie dokonując praktycznie zmian. Chłopaki dali z siebie wszystko, odczuwali już trudy tego meczu, ale zagrali tę kwartę koncertowo. Pozwolili rywalom na zdobycie tylko 8 punktów, nie pozostawiając złudzeń kto wygra ten mecz.
Najskuteczniejszym strzelcem Sokoła okazał się zdobywca 34 punktów – Michał Wojtyński, bardzo dobrze zagrał też Tomek Gałan zdobywają double-double – 18 pkt i 11 zbiórek i dodatkowo zaliczył 3 bloki.

Wiele kontrowersji wzbudziły niektóre decyzje sędziowskie, jednak nie odebrało to nam ostatecznej wygranej.
BRAWO !!

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KS Piaseczno 81:61
(15:20) (17:20) (24:13) (25:8)

PRZEBIEG MECZU

STATYSTYKI

IMG_9022