Mamy pierwszą wygraną w sezonie! 12 października w trzeciej kolejce rozgrywek sezonu 2019/20 wygrywamy u siebie z KK AZS UW Warszawa 77:66. Przed sezonem w sparingu górą byli goście, tym razem – już o ligowe punkty – wygrana padła naszym łupem. Początek meczu był bardzo wyrównany, pierwsze punkty w meczu zdobył rzutem za trzy Wojciech Dulnik dając gościom pierwsze prowadzenie,  jednak kolejne siedem uzyskał Sokół, a konkretnie Maciej Cukierda – 4 pkt i Jakub Sienkiewicz trafił trójkę. W szóstej minucie był remis po 7, ale goście zagrali skuteczniej ostatnie minuty i ostatecznie wygrali I kwartę 17:11.

W drugiej kwarcie gra toczyła się „kosz za kosz”, dopiero w końcówce zdobyliśmy kilka punktów z rzędu i do przerwy wygrywaliśmy 30:25. Po przerwie obie drużyny nie potrafiły znaleźć skutecznej drogi do kosza, pierwsze punkty padły dopiero po półtorej minuty. Od stanu 33:30 udało się nam podwyższyć prowadzenie do 10 punktów (43:33), jednak na dwie minuty przed końcem kwarty rywale zniwelowali ją do stanu 43:38. W tym momencie znakomitą serią popisał się nowy nabytek Sokoła Norman Zuber. Najpierw faulowany przy rzucie za trzy punkty, wykorzystał 3 osobiste, a w kolejnych akcjach dołożył dwie „trójki” dając prowadzenie naszemu zespołowi 52:38.
Goście zdobyli jeszcze dwa punkty, ale na 10 sekund przed końcem kwarty – kolejną trójkę trafił Zuber ustalając wynik kwarty na 55:39.

Sokół wyraźnie złapał „wiatr w żagle”.  W połowie IV kwarty Sokół nasza przewaga wynosiła już 19 punktów (63:44), ale przy tak wysokim prowadzeniu nasi zawodnicy stracili trochę koncentracji. Pojawiły się „głupie” straty i nieporozumienia. Rozluźnienie w szeregach ostrowskiego zespołu umiejętnie wykorzystali goście. Na dwie minuty przed końcem meczu wygrywaliśmy jeszcze 71:53, ale pozwoliliśmy rywalom w minutę odrobić 9 punktów. Trener Daykola musiał wziąć czas. Uspokoił grę i ustawił kolejne zagrania. Sokół powrócił do swojej gry i ostatecznie pokonał KK AZ UW Warszawa 77:66. Mogła i powinna być wygrana większą przewagą, ale cieszy fakt że jest pierwsza wygrana, a ważne 2 punkty zostają w Ostrowi!

Najlepszym strzelcem Sokoła był zdobywca 20 punktów Norman Zuber, który dołączył do drużyny ledwie kilka dni temu. Z 19 punktami na koncie mecz zakończył Aleksander Szczerbatiuk.
Jako ciekawostką jest fakt, że trzecim zawodnikiem w tym meczu – z największą ilością rozegranych spotkań w barwach Sokoła – był Bartosz Grudziński, grający w KK Warszawa.
Pozdrawiamy „Diabeł” 😉

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KK AZS UW Warszawa 77:66
(11:17) (19:8) (25:14) (22:27)

STATYSTYKI