W sobotę 26 stycznia w ostrowskiej hali MOSiR, Sokół rozegrał mecz z zespołem MUKS Piaseczno. Z racji dzielących nas pozycji w ligowej tabeli (Sokół -2, MUKS -13) zdecydowanym faworytem tego spotkania był nasz zespół. Pierwsze punkty zdobyli goście rzutem za trzy, jednak kolejne dziesięć były już dziełem naszej drużyny.

Od początku uwidoczniła się przewaga Sokoła. Goście to młody i ambitny zespół, jednak jeszcze zbyt słaby fizycznie by powalczyć z naszymi zawodnikami. My jednak zagraliśmy dość przeciętne spotkanie, brakowało trochę skuteczności rzutowej i zaciętości w grze – być może dlatego że rywal nie był zbyt wymagający.
Nasza wygrana powinna być dużo wyższa, ale podobnie jak w meczu z KS Pułaski Warka, po uzyskaniu większej przewagi, trener zmieniał całą piątkę. Rezerwowy skład zagrał w II i IV kwarcie.Swój debiut w tym sezonie zaliczyli: Piotr Chmielewski i Arkadiusz Spinek. Wszyscy zawodnicy Sokoła zakończyli spotkanie ze zdobyczami punktowymi.
Za tydzień mecz „na szczycie” – arcy ważny – mecz wyjazdowy z niepokonaną do tej pory drużyną KS POLONIA Warszawa

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – MUKS Piaseczno 87:57
(17:16) (22:14) (28:8) (20:19)

Punkty dla Sokoła:
Artur Zadroga – 2
Radosław Zaręba – 14
Piotr Barszcz – 9
Paweł Mazurek – 4
Grzegorz Szydło – 5
Radosław Suwalski – 9
Marcin Jańczuk – 8
Łukasz Ryfa – 17
Mateusz Zaręba – 8
Tomasz Kil – 6
Piotr Chmielewski – 2
Arkadiusz Spinek – 3