16 stycznia – w kolejnej fazie rozgrywek – Sokół rozegrał wyjazdowe spotkanie z KS Rosa Sport Radom. Wczesna godzina rozegrania meczu (13.00) sprawiła, że kilku naszych zawodników nie mogło pojechać na ten mecz. Mimo osłabień kadrowych, ośmio osobowy skład Sokoła odniósł wyraźną wygraną 67:44.

Mimo końcowej 23 punktowej przewagi Sokoła, większa część meczu było dość wyrównana. Przez dwie pierwsze kwarty oszczędzaliśmy siły. Na pewno trochę odczuwaliśmy prawie 3 godzinną podróż, a „krótka ławka” zmienników, sprawiała że ten mecz przede wszystkim musieliśmy zagać taktycznie.
Mimo spokojnej gry, po dwóch kwartach prowadziliśmy 31:25. W przerwie meczu ustaliliśmy dalszą taktykę gry. W III kwarcie mieliśmy zagrać mocniej w obronie, uzyskać przewagę i utrzymać ją przez ostatnią kwartę. Tak też się stało. W III odsłonie Sokół wyraźnie zdominował grę. Gospodarze zupełnie nie mogli sobie poradzić z naszą obroną o czym świadczy fakt, że w tej części meczu zdobyli jedynie 2 punkty ! My uzyskaliśmy ich 19 i przed ostatnią kwartą musieliśmy tylko utrzymać tę przewagę. Wszystko poszło zgodnie z planem i nasz pierwszy mecz w 2010 roku zakończył się naszą wygraną.

KS Rosa Sport Radom – OKK SOKÓŁ 44:67
(8:10) (17:21) (2:19) (17:17)

Punkty dla Sokoła:
Artur Zadroga – 16
Przemysław Gadaliński – 6
Paweł Skarpetowski – 6
Jacek Kuchciński – 2
Piotr Barszcz – 14
Bartłomiej Pieńkowski – 3
Adam Bieńkowski – 6
Łukasz Ryfa – 14