Po kontrowersyjnym meczu Sokół wygrywa w Kozienicach 97:88.
To był mecz pełen emocji nie tylko sportowych !
– Sprowokowany Piotr Barszcz został zdyskwalifikowany za „bójkę”, a rywal otrzymał tylko faul techniczny za „niesportowe używanie łokcia” !!! (w I kwarcie)
– Złamanie otwarte palca Grześka Szydło !!! (w II kwarcie)
Działo się bardzo wiele – a w pomeczowym protokole w miejscu „Uwagi Sędziów” prawie zabrakło miejsca na wpisy.

Na początku meczu brakowało nam skuteczności, było wiele okazji na zdobywanie punktów, jednak piłka nie wpadała do kosza. W odpowiedzi gospodarze w pełni wykorzystywali atut własnego parkietu i utrzymywali korzystny dla siebie wynik. Po stracie naszych dwóch zawodników podkoszowych na początku meczu, musiało minąć trochę czasu by poukładać grę na nowo, ale już w dalszych częściach zagraliśmy „swoje” i odskoczyliśmy na kilkunasto punktowy dystans.
Tym samym pokazaliśmy, że Sokół potrafi grać zespołowo, nawet bez swojego podstawowego strzelca (Piotrek Barszcz zdobył tylko 2 pkt., ale zagrał niespełna pół kwarty) . Skutecznie Piotrka Barszcza zastąpił Paweł Mazurek, który zdobył dla naszego zespołu 37 punktów.
Mecz zakończył się wygraną Sokoła 97:88.
W kolejnych dwóch meczach zagramy bez Piotrka i Grześka, ale i bez nich postaramy się o dobre wyniki i wygrane.

Dzięki tej wygranej i faktowi że dotychczasowy lider – Legia Warszawa- przełożył swój mecz – Sokół awansował na pierwszą pozycję w ligowej tabeli.

Sędziowie wpisali w protokół pojęcie „bójka”, jednak w rzeczywistości nie było żadnej bójki. Nasz zawodnik gdy został uderzony łokciem w twarz automatycznie zareagował i odepchnął rywala. Fakt, że był zdenerwowny, ale czasem pod koszem jest więcej przepychanek. Nie pochwalamy reakcji Piotrka, jednak to była reakcja odruchowa i miał prawo się zdenerwować. Moim zdaniem wystarczyłby faul techniczny dla obu zawodników.(Dodatkowo sędzia reagując – znacznie mocniej odepchnął Piotrka, więc może sędziego też trzeba zdyskwalifikować ??).

MGUKS Kozienice – OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 88:97
(26:20) (13:28) (16:21) (33:28)

Punkty dla Sokoła:

Zadroga Artur – 10
Helcbergiel Grzegorz – 0
Ryfa Łukasz – 21
Skarpetowski Paweł – 9
Szymański Krzysztof – 2
Barszcz Piotr – 2
Mazurek Paweł – 37
Zawłocki Jacek – 2
Szydło Grzegorz – 5
Pieńkowski Bartłomiej – 9

Relacja z meczu jest do obejrzenia na stronie Internetowej Telewizji Kozienice:
(w 2 minucie nagrania kontrowersyjna akcja meczu)

http://itk.kozienice.pl/index.php?id=MGUKSKozienice-SokolOstrowMazowiecka%2829.01.2012%29&dz=sport