PZKOSZ podał listę klubów które otrzymały licencję okresową na grę w II lidze w sezonie 2014/2015, wśród nich jest też i nasz zespół.
Sokół po nieudanym „debiutanckim” sezonie miał grać o ligę niżej, jednak z uwagi na wyższy poziom zespołów drugoligowych, profesjonalna organizacja meczów, ogólnopolski zasięg, charakter, rangę i jednak jakiś prestiż tych rozgrywek – zarząd podjął decyzję by ubiegać się o możliwość gry tak jak w ubiegłym sezonie – w II lidze. Dodatkowo, tylko mecze z trudniejszymi rywalami pozwolą na poprawę gry i rozwój koszykówki w naszym mieście. Odpowiednie dokumenty zostały złożone i ostatecznie PZKOSZ  DECYZJĄ NR 53/2014/2015 przyznał licencję naszej drużynie. Na dzień dzisiejszy licencje otrzymało 41 klubów, jednak ta liczba może ulec zmianie z uwagi na ewentualne procedury odwoławcze. Wstępny podział na grupy i terminarz powinien być znany w połowie sierpnia.