Miło nam poinformować, że w dniu 29 sierpnia, po spełnieniu przez OKK SOKÓŁ wymogów uprawniających do uczestnictwa w cyklu rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn – Polski Związek Koszykówki decyzją nr 76/2013/2014 przyznał naszemu zespołowi licencję okresową na grę w II lidze w sezonie 2013/2014 !!!!
Tym samym w najbliższym sezonie SOKÓŁ występował będzie w wyższej klasie rozgrywkowej.Na ten moment czekało wielu kibiców, działaczy i zawodników. W dwóch ostatnich sezonach Sokół należał do czołowych zespołów III ligi i uzyskiwał awans do ogólnopolskich turniejów półfinałowych o II ligę.
Mimo dobrej postawy i walki w każdym meczu, w półfinałach brakowało nam szczęscia. Porażki 2-3 punktami z czołowymi zespołami z silnych ośrodków z Pomorza czy Wielkopolski – przekreślały nasze szanse na awas.
W sezonie 2012/2013 jeden z turniejów półfinałowych odbywał się w naszym mieście. Dawało to nam atut własnego parkietu, ale zarazem był to sprawdzian naszych możliwośći organizowania meczy na poziomie ogólnopolskim. Turniej nie zakończył się po naszej myśli, jednak dwa zespoły które w nim uczestniczyły i ostatecznie wywalczyły awans (AZS Toruń i BAT Sierakowice) – w późniejszym czasie zrezygnowały z gry w drugiej lidze.
Tym samym zwolniły się miejsca i pojawiała się szansa na grę na tzw. „dziką kartę”
Dobra organizacja i postawa naszej drużyny w ostrowskim turnieju, zapewne miała wpływ na to, że PZKosz na początku sierpnia zaproponował właśnie Sokołowi uczestnictwo w rozgrywkach drugoligowych. Oczywiście należało spełnić wymogi uprawniające do gry w 2 lidze i złożyć odpowiednie dokumenty. 
Po kilku dniach gorączkowego oczekiwania, Polski Związek Koszykówki decyzją nr 76/2013/2014 przyznał naszemu zespołowi licencję okresową na grę w II lidze w sezonie 2013/2014.

Wydaje się, że to był dobry ruch ze strony PZKosza. Jest to szansa promowania naszego regionu na koszykarskiej mapie Polski, a zarazem zachęcenie młodych ludzi do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Dodatkowo znakomita postawa „Sokołów” na Mistrzostwach Polski w koszykówce 3×3 w Gdyni i wywalczone 4 miejsce w Polsce – sprawiło, że Ostrów Mazowiecka w koszykówce zaczyna być zauważalna.

P.S.
Ja osobiście jestem na wielkie TAK !!!!