W sobotę 11 grudnia Sokół rozegra wyjazdowy mecz z UKS Jagiellonka Warszawa. Będzie to bardzo ważny mecz dla obu zespołów. Można śmiało powiedzieć, że zwycięzca tego meczu zajmnie drugie miejsce w grupie, dające awans do dalszych gier o awans o „II ligę”.

Mecz odbędzie się w Warszawie,
przy ul. Jagiellońskiej 7, o godz. 12.15


Ostatnia przegrana z OKK Ostrołęka wyraźnie pogorszyła nam sytuację w tabeli.
Gdyby nie ta porażka, bylibyśmy w komfortowej sytuacji, nawet w przypadku przegranej z Jagiellonką – jednak mniejszą ilością niż 12 punktów – mielibyśmy zapewnione II miejsce w grupie i awans do dalszego etapu gier. Niestety teraz spotkanie w Warszawie to będzie mecz z gatunku „o wszystko”.
Jagiellonka to bardzo mocny zespół, co roku zajmuje czołowe miejsce w lidze więc na własnym terenie napewno postawi wysokie wymagania. Łatwo nie będzie, ale powalczymy.
Oczywiście jedziemy po zwycięstwo, jednak w przypadku ewentualnej przegranej, ale niższej niż 12 punktami szansa na II miejsce nadal istnieje, Wystarczy pokonać na wyjeżdzie w zaległym meczu KS ROSA SPORT Radom – co też jest zadaniem jak najbardziej osiągalnym. W tym roku u siebie toczyliśmy bardzo wyrównany mecz a o przegranej zadecydowała słaba skutecznośc w jednej z kwart. W ubiegłym sezonie jako jedyni w lidze pokonaliśmy drużynę z Radomia i to właśnie na ich parkiecie.

Podsumowując – pozostały nam dwa mecze wyjazdowe, musimy wygrać z Jagiellonką, ewentualnie nie przegrać z Jagiellonką więcej niż 12 punktami i pokonać zespół z Radomia.

Jak widać może być różnie… napewno będziemy walczyć o wygrane w obu meczach.