W środę 23 października w ramach V kolejki II ligi graliśmy u siebie z MKS OCHOTA Warszawa. Drużyna z Warszawy jest nam dobrze znana, przez wiele lat rozegraliśmy wiele zaciętych spotkań, jednak ostatnie ligowe mecze miedzy tymi drużynami odbyły się kilka sezonów temu – w III lidze.
W ubiegłym sezonie Ochota wywalczyła awans do II ligi i ponownie jest okazja do ligowej rywalizacji. W tym roku w okresie przygotowawczym zagraliśmy już z Ochotą dwa mecze w Warszawie, które zakończyły się naszą wygraną. Liczyliśmy że w oficjalnym meczu też będzie podobnie.
Spotkanie było zacięte, ale nie było zbyt porywające. Oba zespoły zagrały na słabym procencie rzutowym i praktycznie każda udana akcja mogła odmienić losy meczu. Nie można odmówić zawodnikom zaangażowania i woli walki, bo mecz był toczony w szybkim tempie, jednak piłka nie wpadała do kosza.

Początkowo prowadziliśmy 5:1 i powinniśmy nawet wyżej, ale nie trafialiśmy nawet w 100% sytuacjach i w konsekwencji przegraliśmy I kwartę 8:12. W drugiej odsłonie odzyskaliśmy przewagę, wygraliśmy kwartę 19:12 i do przerwy prowadziliśmy 27:24. Jak widać po niskim wyniku – zawodziła skuteczność w obu ekipach, taki wynik a nawet wyższy powinien być po rozegraniu jednej kwarty, a nie jednej połowy meczu. Na szczęście potem było już lepiej. Przez większą część III odsłony wynik był blisko remisu, jednak od 5 minuty odskoczyliśmy na pięć punktów i utrzymywaliśmy niewielkie prowadzenie. Ostatecznie po III kwarcie wygrywaliśmy 51:44.

W 7 minucie ostatniej części uzyskaliśmy najwyższą – 13 punktową przewagę (67:54). W tym etapie meczu nie wiele się działo, tempo trochę opadło bo zespoły wykonywały dużo rzutów wolnych, ale ich skuteczność nie należała do najwyższych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sokoła 75:65.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Maciej Cukierda – 14 pkt
W składzie Sokoła z przyczyn rodzinnych zabrakło Pawła Łapińskiego, który średnio zdobywał 13,5 pkt na mecz.

Kolejny mecz już środę 30 października o godz. 19.00 – przeciwnikami Sokoła będą DZIKI Warszawa.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – MKS OCHOTA Warszawa 75:65
(8:12) (19:12) (24:20) (24:21)

STATYSTYKI