W trzecim meczu rozgrywek o Puchar WOZKosz, Sokół podejmował na własnym parkiecie KS LEGION z Legionowa. Był to mecz rewanżowy, w poprzednim w Legionowie Sokół wygrał 60:26.
Liczyliśmy na kolejną wygraną i tak też się stało, tym razem rywal wyjechał z 53 punktowym bagażem punktów, a cały spotkanie zakończyło się wynikiem 94:41.

Pomimo braku w naszym składzie kilku zawodników, w tym dwóch z pierwszej piątki, od początku uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Rywale napewno nam to ułatwili bo na mecz przyjechali w mocno okrojonym składzie.
Po pierwszej kwarcie uzyskaliśmy wyraźne prowadzenie 20:6, po drugiej kwarcie przewaga Sokoła wynosiła już 35 punktów i po raz kolejny rywale rzucili mniej niż 10 punktów w kwarcie. Wynik już na tym etapie gry był praktycznie przesądzony co niestety miało wpływ na naszą grę w kolejnej kwarcie. Po przerwie Sokół wyszedł na parkiet mocno rozluźniony. Wysoka przewaga powodowała braki w koncentracji i mniejsze zaangażowanie w grze obronnej. Rywale to wykorzystali, musieli „gonić wynik”, grali bardzo krótkie akcje a posiadając niższy skład, szybciej poruszali się po parkiecie. Kilkakrotnie przechwycili piłkę i zdobyli punkty z kontry. W tej częsci meczu pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele, ale mimo to III kwartę Sokół wygrał 21:17.
W ostatniej odsłonie ponownie górą był nasz zespół, wygrywając kwartę 25:11, ostatecznie pokonał KS LEGION 94:41.
W prawdzie w meczu nie brakowało efektownych zagrań, jednak widać było, że sezon ligowy już się zakończył, a nasza gra nie wygląda tak jak wcześniej. Mimo że pozostał nam do rozegrania mecz wyjazdowy z Polonią Warszawa, to z trzema wygranymi na koncie zapewniliśmy sobie udział w turnieju finałowym o Puchar WOZKosz (Final Four), który zostanie rozegrany 4 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz naszej drużyny, prawdopodobnie w finałach zagra również Legion, który ma na koncie dwie porażki z naszym zespołem i dwie wygrane z Polonią Warszawa. W finałach zagrają jeszcze dwa zespoły z grupy B rozgrywek pucharowych.

Już teraz serdecznie zapraszamy na turniej „Final Four” o Puchar WOZKosz.

OKK SOKÓŁ – KS LEGION 94:41
(20:6) (28:7) (21:17) (25:11)

Punkty dla Sokoła:
Zadroga Artur – 12
Helcbergiel Grzegorz – 0
Kuchciński Jacek – 7
Barszcz Piotr – 31
Mazurek Paweł – 23
Szydło Grzegorz – 13
Zaręba Mateusz – 2
Gadaliński Przemysław – 6