Po przerwie świątecznej wracamy do II ligowych rozgrywek. W ramach przygotowań i „zgubienia zbędnych kilogramów” 😉 rozegraliśmy mecz sparingowy z III ligowym zespołem PKK ŻUBRY Białystok.
Goście na parkietach III ligi spisują się bardzo dobrze i zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Ponieważ był to mecz sparingowy to trenerzy ustalili że rozegrają pięć kwart. To już drugi mecz sparingowy rozegrany między naszymi zespołami w tym roku. We wrześniu Sokół wygrał 91:60 – dziś po IV kwartach prowadził 92:53.
To był przydatny mecz dla obu ekip. Goście początkowo mocno ruszyli do ataku, trafili kilka „trójek” i przez pierwszą kwartę toczyli wyrównany pojedynek, w końcówce jeszcze jedna trójka dała im prowadzenie po I kwarcie 20:18.
Z czasem uwidoczniła się nasza przewaga fizyczna i doświadczenie II ligowe. Mimo że mieliśmy mniejszą ilość zawodników, a trener rywali często rotował składem, to nasza przewaga punktowa systematycznie się powiększała. W ostatniej odsłonie nasi zawodnicy wyraźnie „odpuścili”, pozwalając rywalom na zdobycie kilku łatwych punktów – nie zmieniło to losu sparingu i Sokół wyraźnie pokonał Żubry 103:69.
Widać było, że był to mecz sparingowy, Sokoły kilka razy „na siłę” próbowali zagrać do końca zagrywkę, chociaż w danym momencie z przebiegu akcji można było zagrać coś innego. Takie jednak były założenia przedmeczowe i tego się trzymano.
Nie zabrakło kilku efektownych wsadów i bloków. Nieźle wyglądała nasza skuteczność rzutów „za trzy”, trzeba jeszcze tylko skuteczniej trafiać spod kosza i będzie OK. 🙂
W szeregach naszej drużyny zadebiutował Łukasz Wilczyński – na co dzień trenujący w LKS Ostrowianka. On i jeszcze trzech młodych zawodników wkrótce dołączy do kadry Sokoła.
Dziękujemy kibicom za przybycie oraz zawodnikom gości za dobry mecz.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – ŻUBRY Białystok 103-69
(18:20) (25:10) (26:13) (23:10) (11:16)

Punkty dla Sokoła:
Barszcz 23, Wojtyński 11, Niedbalski 16, Gałan 5, Grudziński 14, Jaworski 10, Skarpetowski 8, Ryfa 12, Wilczyński 4