Sokoły 3×3 zajęły czwarte miejsce w turnieju eliminacyjny Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 – Lotto 3×3 Quest – w Ostrowi Mazowieckiej w kategorii OPEN M, który odbył się 9 czerwca na obiekcie OMEGA.
„Sokoły 3×3” po fazie grupowej w ćwierćfinale pokonały w dogrywce „Warsaw Lions” 16:15 oraz miały dużą szansę na awans do finału.

W półfinałowym meczu nasz zespół rywalizował z mocną ekipą – „Planet team” – początkowo mecz był wyrównany, a w połowie wyszliśmy na 4 punktową przewagę, wydawało się, że jest to bezpieczny wynik jednak w tym turnieju „Planet Team” znakomicie trafiali z dystansu i po trzech „dwójkach” z rzędu to oni wyszli na prowadzenie. „Sokoły 3×3” jednak odrobili straty, ale na dwie minuty przed końcem urazu doznał Piotrek Barszcz, co ewidentnie osłabiło nasz zespół. Rywale ponownie trafiali „za dwa” i ostatecznie wygrali 22:17. W meczu o III miejsce graliśmy z „Sky Tattoo Radom”.  Źle zaczęliśmy ten mecz – szybko popełniliśmy 6 fauli, które dawały rywalom sporą przewagę – po dwa rzuty wolne, w konsekwencji ułatwiło im to wygraną przed czasem 21:13.
SOKOŁY 3×3 wystąpili w składzie: Piotr Barszcz, Marcin Jurkiewicz, Przemysław Słoniewski i Marcin Stasiuk.

W finale turnieju „Planet Team” uległ drużynie „Szukamygraczy.pl” – 21:14
Obaj finaliści uzyskali awans do turnieju finałowego w Gdańsku.