15 lipca br. w Łodzi na Rynku Manufaktury zostały rozegrane finały II Mistrzostw Polski Siemens AGD w koszykówce 3×3. Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, plasując się w ósemce najlepszych zespołów w Polsce. Wcześniej zawodnicy reprezentujący OKK SOKÓŁ brali udział w eliminacyjnym turnieju w Warszawie, gdzie nasz klub wystawił dwa składy „SOKÓŁ” i „SOKÓŁ II”. Niestety do finałów w Łodzi zakwalifikowała się tylko jedna nasza drużyna – „SOKÓŁ II” która w Warszawskim turnieju zajęła I miejsce.

{webvideo src=’dailymotion’ movie=’xsjp84_finayy-mistrzostw-polski-koszykowka-3×3-w-yodzi-2012_news?fbc=818′ width=’480′ height=’385′}


W turnieju w Łodzi w kategorii OPEN spotkało się 16 najlepszych drużyn w Polsce, a wśród nich reprezentanci Sokoła. Turniej stał na wysokim poziomie. „SOKÓŁ II” – w składzie Piotr Barszcz, Marcin Jańczuk, Grzegorz Szydło i Mateusz Zaręba – poradził sobie w rozgrywkach grupowych, przegrywając dopiero w ćwierć-finale z późniejszymi Mistrzami Polski zespołem Budextan Streetball 4 z Mrągowa. Zawodnicy z Mrągowa oprócz medali, pucharów, nagród rzeczowych, otrzymali bilet na Mistrzostwa Europy w Koszykówce Ulicznej 3×3, które odbędą się 1-2 września w Istambule.
Nasi reprezentanci ostatecznie uplasowali się w „ósemce” Mistrzostw Polski, co na pewno jest bardzo dobrym wynikiem.
Dodatkowo nasi zawodnicy startowali w konkursie rzutów za trzy (Mateusz Zaręba) oraz w konkursie wsadów (Piotr Barszcz). Mateusz nieznacznie przegrał swoją rywalizację, natomiast Piotrek okazał się bezkonkurencyjny i wyraźnie wygrał konkurs wsadów. Otrzymał pamiątkową statuetkę i nagodę rzeczową.
Warto dodać że konkursy odbywały się tuż po rozegranych spotkaniach i zawodnicy odczuwali jeszcze trudy rywalizacji. Piotrek początkowo nie chciał uczestniczyć w konkursie, jak mówił – wcale nie przygotowywał się do tego typu rywalizacji- jednak po namowach kolegów z drużyny, spróbował swojej szansy.

GRATULUJEMY udanego występu. Dzięki chłopaki !!!