17.10.2012. W meczu Intermarché Basket Cup (rozgrywki o Puchar Polski) Sokół uległ II ligowemu BKS TUR Bielsk Podlaski 61:70. Wbrew pozorom było to bardzo zacięte spotkanie. Zabrakło nie wiele do sprawienia sensacji. To nieskutecznie zagrana przez nasz zespół II kwarta – miała spory wpływ na końcowy rezultat.
Na dwie minuty do końca wynik był jeszcze na styku, jednak kilka celnych trójek zawodników TURA, pozwoliło odskoczyć im na bezpieczny dystans punktowy, który utrzymali już do końca spotkania.

Mimo porażki była to dla nas dobra lekcja koszykówki i ciekawy mecz dla kibiców, których przybyła spora grupa – mimo piłkarskiego meczu w TV Polska-Anglia.
Obie ekipy dzieliła jedna klasa rozgrywek, goście mieli większe doświadczenie i dysponowali sporo wyższym składem. Dodatkowo w swojej lidze gr.”c” po II kolejkach mieli na swoim koncie komplet zwycięstw. Wydawało się więc, że nasz zespół będzie skazany na wysoką porażkę. Nic bardziej mylnego, ambicji i woli walki nam nie brakowało, a jak się potem okazało zabrakło jedynie… lepszej skuteczności rzutowej i „zimnej główy” w kilku sytuacjach.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnych rzutów obu ekip, a pierwsze punkty padły dopiero po 2 minutach gry…..

BLIŻSZE INFORMACJE W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE….

OKK SOKÓL Ostrów Mazowiecka – BKS TUR Bielsk Podlaski 61:70
(17:13) (11:27) (17:14) (16:16)

statystyki z meczu