21 stycznia Sokół rozegrał swój kolejny ligowy mecz. Tym razem do Ostrowi przyjechał zespół KS MON-POL z Płocka.  To miał być jeden z bardziej wymagających rywali, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał na drugo-ligowych parkietach i w ostrowskiej hali mógł pokusić się o zwycięstwo. Scenariusz się sprawdzał, ale tylko w I kwarcie.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak w połowie kwarty goście wyszli na prowadzenie i ku zaskoczeniu ostrowskich kibiców w 8 minucie prowadzili już 9:18. Do tej pory nasz zespół wyaźnie nie wszedł jeszcze do gry, a nasze akcie wyraźnie się nie zazębiały. Na szczęście pod koniec kwarty Sokół zaczął wreszcie grać, zdobył 10 punktów z rzędu i ostatecznie wygrał tę kwartę 19:18.
W II odsłonie nasz zespół kontynuował dobrą grę. Goście też nie ustępowali, ale do połowy kwarty utrzymywaliśmy 3-5 punktową przewagę. Podobnie jak i w pierwszej odsłonie – w ostatnich 2 minutach Sokół wyraźnie przyśpieszył – po dobrej obronie i kontrach schodził na przerwę z 11 punktowym prowadzeniem 47:36.
Na początku III kwarty przewaga naszego zespołu zwiększyłą się o kilka punktów i przed ostanią częścią uzyskaliśmy już bezpieczną 17 punktową przewagę (59:42).
W IV kwarcie goście za wszelką cenę dążyli do odrobienia strat jednak Sokół kontrolował już grę i utrzymywał bezpieczny wynik. Na dwie minuty przed końcem prowadziliśmy 74:52, jednak w końcówce nasi zawodnicy za bardzo się rozluźnili, odpuścili trochę w obronie, pozwalając koszykarzom z Płocka na kilku punktowe zniwelowanie swoich strat.
Mecz zakończył sie wygraną naszego zespołu 78:60 i z bilansem 10 wygranych i 2 porażek utrzymaliśmy II miejsce w tabeli.

Tym razem najlepszym strzelcem Sokoła, z dorobkiem 27 pkt okazał się Łukasz Ryfa, a Piotr Barszcz, odczuwający jeszcze skutki kontuzji zdobył dla Sokoła 22 oczka.
Za tydzień wyjazdowy mecz w Kozienicach, miejmy nadzieję że passa zwycięstw będzie kontynuowana.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – KS Mon-Pol Płock 78:60
(19:18) (28:18) (12:6) (19:18)

Punkty dla Sokoła:
Artur Zadroga – 8
Grzegorz Helcbergiel – 0
Paweł Skarpetowski – 2
Piotr Barszcz – 22
Paweł Mazurek – 7
Grzegorz Szydło – 6
Radosław Suwalski – 0
Bartłomiej Pieńkowski – 6
Łukasz Ryfa – 27
Mateusz Zaręba – 0