W sobotę ostrowski Sokół rozgrywał wyjazdowy mecz z wymagającym rywalem KS Księżak Łowicz. W ubiegłym sezonie II ligi gospodarze zakończyli rozgrywki na 6 miejscu z bilansem 14 wygranych i 8 porażek. Dwukrotnie wyraźnie pokonali nasz zespół 80-48 i 91:52. Tym razem postawiliśmy znacznie wyższe wymagania. Początek spotkania wyglądał dość obiecująco bo już po 2 minutach prowadziliśmy 8:2, jednak doświadczeni rywale po kilku minutach wyrównali stan meczu. Ostatecznie po wyrównanej I kwarcie i kilkukrotnej zmianie prowadzenia. przegrywamy 19:17. Druga odsłona wygląda podobnie, wygraliśmy ją jednym punktem, ale do przerwy gospodarze nadal byli na prowadzeniu – 33:32.
Początek III kwarty należał do Sokoła, jednak oba zespoły nie zachwycały skutecznością. W trzeciej minucie Sokół prowadził jednym punktem 35:36, jednak popełnił kilka prostych strat. Koszykarze z Łowicza potrafili to wykorzystać. Przez kolejne 4 minuty zdobyli 9 punktów z rzędu (44:36) i uzyskali wyraźniejsze prowadzenie. Sokół jednak się nie poddawał i powoli odrabiał straty. Na 3 minuty przed końcem III kwarty przegrywaliśmy 46:43, jednak do końca III odsłony gospodarze ponownie trafili kilka rzutów i odskoczyli na 9 oczek –  56:47.
O ostatniej kwarcie można powiedzieć krótko – ambitna gra, ale za dużo błędów, fauli. Pod presją gonienia wyniku – kilka złych decyzji rzutowych. W sumie dało to przegraną kwartę 27:18, a całe spotkanie 83:65

Ogólnie można jednak stwierdzić, że zagraliśmy dobry mecz, postawiliśmy rywalowi wysoko poprzeczkę, a przy większym szczęściu i skuteczności rzutowej (37,5%) była nawet szansa na sprawienie niespodzianki i dobry wynik.
Niestety trudy tego spotkania za bardzo dawały się odczuć  w ostatniej kwarcie, w której na lepszą grę trochę zabrakło sił.
Po czterech kolejkach w ligowej tabeli Sokół spadł na 6 miejsce.

Za tydzień wracamy do ostrowskiej hali, gdzie rywalem będzie TS Wisła Kraków. Rok temu po zaciętym meczu Sokół u siebie przegrał  77:87. W tamtym meczu Piotr Barszcz ustanowił rekord ligowy – zdobywając 47 punktów. Tym razem musi być wygrana  !

KS Księżak Łowicz – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 83:65
(19:17) (14:15) (23:15) (27:18)

STATYSTYKI

PRZEBIEG MECZU