W XIII kolejce kończącej zmagania I rundy II ligi gr.B, podejmowaliśmy u siebie piątą w tabeli – KS ROSA SPORT RADOM. Po zaciętym meczu, w którym aż 15 razy następowała zmiana prowadzenia, przegrywamy 81:84. Do wyłonienia końcowego zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bo po IV kwartach był remis 73:73
Sytuacja mogła wyglądać zupełnie inaczej, gdyby na minutę przed końcem IV kwarty, 5 faulu nie popełnił nasz kluczowy zawodnik Andrii Shapovalov (16 pkt). Ciężar zdobywania punktów przejął Piotr Barszcz (20 pkt), ale mimo zdobycia punktów w ważnych momentach – nie udało się przechylić szali wygranej. Dodatkowym utrudnieniem w dogrywce był przekroczony limit fauli, co utrudniało trochę mocną obronę, bo każdy kolejny faul skutkował rzutami wolnymi rywali.
Szkoda tej przegranej – kilka ciekawostek statystycznych –  prowadziliśmy przez 28 i pół minuty, nasi rywale niespełna 11 minut, 7 razy był remis. Najwyższe prowadzenie Sokola – 8pkt, Rosy 6 pkt. Trzech naszych zawodników uzyskało double-double – Piotr Barszcz 20pkt/10zb, Andrii Shapovalov 16pkt/10zb i Łukasz Ryfa 16pkt/12zb.

22 grudnia o godz. 13.00, ponownie zagramy w ostrowskim MOSiR. Tym razem w rewanżowym spotkaniu podejmować będziemy czwarty zespół w tabeli – ŁKS AZS UŁ SG Łódź. W pierwszej rundzie wygraliśmy w Łodzi 81:77

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KS ROSA SPORT Radom 81:84
(23:19) (20:25) (23:13) (18:16) (8:11)

STATYSTYKI