W ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywaliśmy ważne spotkanie w Radomiu z ROSĄ-SPORT. Oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, my mieliśmy 37 pkt, Rosa 36.  Zwycięzcy tego meczu przypadało ostatnie miejsce gwarantujące udział w play off. Było więc o co grać. Trochę późno „weszliśmy do gry”, bo zanim to nastąpiło rywale prowadzili już 8:0 a potem 19:6. Jak się potem okazało, to właśnie pierwsza kwarta miała największy wpływ na końcowym wyniku. Próbowaliśmy odrabiać straty, jednak gospodarze kontrolowali wynik i utrzymywali uzyskaną wcześniej przewagę. Spotkanie wyglądało podobnie jak to tydzień temu z Żubrami. Wypracowaliśmy więcej akcji rzutowych, ale to rywale skuteczniej rzucali. Walczyliśmy jednak do końca, motywacji i woli walki nie brakowało, mimo to gospodarze utrzymali przewagę do końca meczu wygrywając 75:67
Po tej porażce ostatecznie zajmujemy dobre 9 miejsce w tabeli, jednak oznacza to dla nas koniec sezonu 2018/2019.
Szkoda że w tym meczu musieliśmy grać w osłabieniu – w składzie zabrakło Łukasza Paula, który musiał pauzować za popełnione faule techniczne. – co wyeliminowało go z niedzielnego meczu. Od czasu gdy do zespołu dołączyli wysocy zawodnicy zdecydowanie graliśmy lepiej, można po raz kolejny użyć zwrotu „szkoda” – że tak późno, bo nasza pozycja w lidze byłaby zapewne dużo lepsza, ale i tak wielkie dzięki za ambicję i walkę, a 9 miejsce to i tak najwyższe jakie uzyskaliśmy na koniec II ligowego sezonu od 2 lat. (do tej pory najlepszy był sezon 2015/2016 w którym zajęliśmy VI miejsce po rundzie zasadniczej).

ROSA-SPORT Radom – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 75:67
(22:13) (15:15) (21:18) (17:21)

STATYSTYKI

Tabela II ligi gr B na koniec rundy zasadniczej (po fazie grupowej)

Zgodnie z regulaminem rozgrywek -zespoły z pozycji 1-8 zagrają w fazie play-off o awans, z miejsca 9-10 kończą rywalizację w sezonie, a drużyny z pozycji 11-14 zagrają w play-out o utrzymanie.