1 września OKK SOKÓŁ rozegał mecz sparingowy z II ligową Legią Warszawa. Spotkanie rozegrano w Pomiechówku, gdzie warszawski zespół przygotowuje się do najbliższego sezonu.
Mecz zakończył się przegraną Sokoła 73-62 (14-9, 21-21, 23-25, 15-7).

Mimo niekorzystnego wyniku można pochwalić nasz zespół, że na tym etapie przygotowań utrzymywał wyrównaną grę z silniejszym rywalem. W połowie III kwarty Sokół wyszedł nawet na prowadzenie, jednak po jej zakończeniu mieliśmy do odrobienia 3 punkty – przegrywaliśmy 58-55.
Mimo, że w meczach sparingowych nie wynik jest najważniejszy, to chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i do końca grać o wygraną. Nie udało się – ale biorąc pod uwagę fakty, że trener Helcbergiel nie mógł skorzystać ze kilku doświadczonych zawodników oraz że po 3 miesiącach przerwy – trenujemy dopiero dwa tygodnie – to mecz wypadł całkiem dobrze. Rywal też był z „górnej półki” i wydaje mi się, że oba zespoły powinny wynieść z tego meczu coś dobrego.
Na tym etapie przygotowań brakuje nam jeszcze zgrania i zdarzają się nieporozumienia i błędy, ale właśnie w takich spotkaniach zyskuje się doświadczenie i pewność.
Swój debiut w barwach Sokoła zaliczył Marcin Jańczuk oraz Przemek Wojciechowski.

Wielkie podziękowanie dla zawodników i trenerów Legii za to spotkanie i powodzenia w II lidze.

——
O sparingu piszą również w innych mediach:
www.warszawa.sport.pl
www.legionisci.com