W skrócie:
22.01.2005. W ostatnim meczu sezonu ( w rozgrywkach grupowych), Sokół rozgrywał spotkanie wyjazdowe z zespołem z czołówki naszej grupy B – drużyną MKS Ochota Warszawa….22.01.2005. W ostatnim meczu sezonu ( w rozgrywkach grupowych), Sokół rozgrywał spotkanie wyjazdowe z zespołem z czołówki naszej grupy B – drużyną MKS Ochota Warszawa.
W I kwarcie koszykarze Sokoła wyraźnie zaspali, gdyż zawodnicy MKS Ochoty już od początku zaczęli prowadzić w dorobku punktowym. Zryw naszego zespołu pod koniec 1 kwarty doprowadził do wyniku 26-22 dla Ochoty. II kwarta to wymiana kosz za kosz. Ostatecznie 1 polowa zakończyła się wynikiem 42-39 dla gospodarzy – tę kwartę Sokół wygrał 17:15.  Od początku drugiej połowy warszawscy koszykarze zaczęli bronić strefą co wprowadziło spore zamieszanie w szeregi naszej drużyny. Przez pierwsze kilka minut nie zdobyliśmy żadnego punktu, nawet nie oddając rzutu. Właśnie ten fragment gry był przełomowy dla końcowego wyniku, był on wyjątkowo obfity w straty i zaważył na wysokości przegranej. Przez ogólny chaos panujący na boisku -na przerwę po trzeciej kwarcie schodziliśmy przy wyniku 71-52 dla koszykarzy z Warszawy. W czwartej kwarcie można było odnieść wrażenie że oba zespoły pogodziły się już z wynikiem spotkania. Obrona stała się luźniejsza i atakujący mogli pozwolić sobie na większa swobodę w ataku. Ta część spotkania obfitowała w rzuty z dystansu. Obie drużyny rzuciły w ostatniej kwarcie prawie 1/3 swojego całego dorobku punktowego by ostatecznie ustalić wynik spotkania na 100-77.

MKS Ochota Warszawa – OKK Sokół 100:77
(26:22) (15:17) (29:13) (30:25)

Punkty dla Sokoła:
Piotr Chmielewski – 31
Sławomir Starzak – 24
Artur Zadroga – 14
Bartłomiej Pieńkowski – 8
Krzysztof Szymański – 0
Grzegorz Helcbergiel – 0
Kamil Kowalski – 0