W pierwszym meczu sezonu 2015/2016 Sokół rywalizował na wyjeździe z MKS START S.A. Lublin.
Już w pierwszej kolejce trafił się nam wymagający rywal, stanowiący zaplecze ekstraklasowego zespołu z Lublina. W tym spotkaniu w składzie gospodarzy zagrało kilku zawodników zgłoszonych do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej i jak się potem okazało zdobyli oni w sumie 72 pkt z 75 całego zespołu !!).
Spotkanie było bardzo wyrównane, wprawdzie większość meczu na prowadzeniu była ekipa Startu, jednak wynosiła ona tylko kilka punktów. Sokół walczył do końca, kilkukrotnie również obejmował prowadzenie.
O końcowej przegranej zadecydował głównie słaby początek ostatniej kwarty, gdy gospodarze zdobyli 8 punktów z rzędu uzyskując wyraźniejszą przewagę. Zawodnikom Sokoła nie można było odmówić ambicji i woli walki. Na 3 minuty przed końcem meczu po celnej trójce P.Barszcza przewaga Startu Lublin stopniała do 3 pkt (68:65) ale graliśmy już bez Damiana Zaperta który chwilę wcześniej opuścił parkiet za 5  fauli. To na pewno ułatwiło grę naszym rywalom i pozwoliło na utrzymanie  swojej przewagi do końca meczu. Ostatecznie zespół START Lublin pokonał Sokoła 75:67.

To był pierwszy ligowy mecz i jak na pierwszy raz to statystycznie nie wypadliśmy tak źle, chociaż w wielu aspektach powinno być lepiej. Bardzo dobrze zagraliśmy na deskach (53 zbiórki przy 44 Startu), wiele punktów zdobyliśmy spod kosza (34 pkt), ale zabrakło zdecydowanie lepszej skuteczności rzutowej (38% za 2pkt, 23% za 3pkt, 65% za 1pkt). Zabrakło też punktów zawodników rezerwowych. W kolejnych spotkaniach powinno być coraz lepiej.

Punkty dla Sokoła: M.Wojtyński 22pkt, P.Barszcz 15, D.Zapert 13, P.Jaworski 10, P.Skarpetowski 4, B.Grudziński 3.
Michał Wojtyński i Damian Zapert uzyskali double-double.

MKS START S.A. Lublin – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 75-67
(20-15) (21-20) (16-21) (18-11)

st-sok-statystyki

PRZEBIEG i STATYSTYKI Z MECZU

Statystyki na pzkosz

Start2_Sokół - fb

zdjęcie pochodzi ze strony www.mksstartlublin.pl