Sezon ligowy 2008/2009 praktycznie dobiegł już końca. Sokół, po słabym początku rozgrywek – w końcowej klasyfikacji uplasował się na 13 miejscu w lidze.
Wydawałoby się, że najbliższe mecze dopiero „za rok” – nic bardziej mylnego, to jeszcze nie koniec.
Zespół OKK SOKÓŁ został zgłoszony do rozgrywek o „Puchar WOZKosz”
.

Rozgrywki te często stoją na wyższym poziomie niż mecze ligowe, chociażby z tego powodu, że mogą w nich brać udział nie tylko zespoły z naszej ligi, ale i z ligi wyżej. Rozgrywki pucharowe ruszają w drugiej połowie kwietnia.

Mamy jeszcze kilka tygodni do  ich rozpoczęcia, ten czas napewno nie będzie zmarnowany. Gra w Pucharach będzie etapem przygotowań do kolejnego sezonu, w którym chcemy powalczyć o czołowe miejsca w lidze. Wprowadzamy nowe elementy do naszej gry, a konfrontacje z mocnymi rywalami będą doskonałym sprawdzianem dla nowych rozwiązań.
Rozgrywki o Puchar WOZKosz odbywają się corocznie, jednak nasz zespół wystąpi w nich po raz pierwszy. Postaramy się w nich pokazać z jak najlepszej strony, jednak główny cel, to wykorzystanie ich jako formy przygotowań do kolejnego sezonu.
Mamy nadzieję, że i kibice będą zadowoleni, że obejrzą kilka spotkań w Ostrowi, bo po ostatniej kolejce w której rywal oddał mecz walkowerem pozostał im spory niedosyt…