W ostatnim naszym turniejowym meczu graliśmy z zespołem GTK Gdynia, który z dwoma wygranymi, już dzień wcześniej zapewnił sobie awans do dalszego etapu rozgrywek. Dla nas był to mecz o wszystko. W przypadku wygranej mogliśmy nawet zająć pierwsze miejsce w grupie, w przypadku porażki nawet ostatnie -czwarte. Wszystko zależało od wyniku ostatniego spotkania SKETU Chełmno z PBG BASKETEM Junior Poznań.

Przez większą część meczu prowadziliśmy, jednak w ostatniej kwarcie rywale zaczęli odrabiać straty i w końcówce nas dogonili. Podobnie jak w poprzednich naszych meczach wszystko wyjaśniło się dopiero w ostatnich sekundach IV kwarty. Tym razem do awansu było naprawdę blisko. Na 16 sekund przed końcem wygrywaliśmy 81:80, posiadaliśmy piłkę i ten wynik dawał nam awans !!
Niestety nie udało się, mocny presing rywali i celne osobiste po kontrowersyjnym gwizdku sędziego (!!!), pogrzebały nasze szanse.
Szkoda, bo przy odrobinie  szczęścia mogliśmy być nawet na 1 miejscu. Szkoda nam zwłaszcza pierwszego meczu ze Sketem, w którym zabrakło nam doświadczenia i wzrostu Radka Zaręby i który zagraliśmy trochę słabiej niż te dwa ostatnie, zwłaszcza że to był mecz który powinniśmy wygrać, bo późniejsi rywale byli chyba lepsi.

Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju. Lepszym stosunkiem zdobytych koszy do straconych wyprzedził nas PBG Basket Junior Poznań który zajął II premiowane miejsce, a którego to dzień wcześniej pokonaliśmy 68:66.
Mimo braku awansu, pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Nasi zawodnicy znaleźli się na wysokich miejscach w statystykach półfinałowych w całych rozgrywkach spośród 16 drużyn, a najlepszym zbierającym został zawodnik Sokoła Łukasz Ryfa !!! ze średnią

Dziękujemy wszystkim za kibicowanie przy komputerze i podziękowania za postawę i grę! Mamy nadzieję, że emocji nie brakowało, a oczekiwanie na odświeżenie strony z przebiegu gry dodało trochę dodatkowych wrażeń 😉
Dziękujemy również właścicielom i obsłudze Gościńca Pod Różą, gdzie nasz zespół się zakwaterował – za miłą atmosferę i obsługę oraz za bardzo dobre posiłki.

Podziękowania dla trenera i zawodników Sokoła za walkę i postawę w całym turnieju.

GTK Gdynia – OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 84:81
(14:20) (22:19) (23:24) (25:18)

Grupa II – CHTK SKET Chełmno

m drużyna  pkt  mecze  zw. – por.  pkt zd. – pkt str.  stosunek
1 GTK Gdynia 6 3 3 – 0 244 – 203 1.202
2 PBG Basket Junior Poznań 4 3 1 – 2 205 – 205 1
3 OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 4 3 1 – 2 222 – 230 0.9652
4 CHTK SKET Chełmno 4 3 1 – 2 206 – 239 0.8619
 

Pełna relacja statystyczna z tego meczu

Pamiątkowa fotografia z Panem Eugeniuszem Kijewskim, wieloletnim Reprezentantem Polski oraz byłym trenerem kadry narodowej- a obecnie trenerem PBG Basket Junior Poznań.