W pierwszym dniu turnieju nasz zespół uległ gospodarzom -zespołowi CHTK SKET Chełmno 80:73.
Mecz był bardzo wyrównany. Na początku Sokół uzyskał prowadzenie 5:0, jednak gospodarze, szybko odrobili straty. W spotkaniu zabrakło nam skuteczności, było zdecydowanie poniżej naszej normy. Pozycji do rzutów mieliśmy naprawdę sporo (w całym meczu oddaliśmy aż 76 rzutów za 2), jednak w ważnym momencie po prostu nam nie wpadało – dla odmiany nieźle rzucaliśmy za trzy – trafiając 10 trójek, a z osobistych skuteczność wynosiła 100%.

SKET to doświadczony zespół, w którego składzie większość zawodników pochodzi z poza Chełmna, głównie z Torunia i okolic. Zespół gra mocno fizycznie, jednak spokojnie był w naszym zasięgu. Tym bardziej szkoda tej przegranej.
W oficjalnych statystykach wypadliśmy całkiem dobrze, ale jednak czegoś zabrakło. Gospodarze w pełni wykorzystali atut własnego parkietu i wsparcie swoich kibiców. Na 33 sekundy przed końcem spotkania przegrywaliśmy 70:72, jednak celna trójka SKETA zwiększyła naszą stratę do 5 punktów. Na odpowiedź niestety było już zbyt mało czasu. Musieliśmy faulować by zatrzymać uciekający czas, jednak na wiele się to zdało, bo rywale skutecznie wykonywali osobiste. Ostatecznie Sokół przegrał 80:73. Po meczu pozostał spory nie dosyt, zagraliśmy dobrze, ale stać nas na dużo lepszą grę. Przed nami jeszcze dwa spotkania, które musimy wygrać.
W sobotę o 17.00 zagramy z PGB BASKET JUNIOR Poznań, który w pierwszym meczu uległ GTK Gdynia 60:73 mimo że jeszcze w III kwarcie prowadził 52:25 !!
Do naszego składu dołaczy dziś Radek Zaręba, którego z powodów zawodowych zabrakło w pierwszym spotkaniu. Siła pod koszem będzie ! Damy radę – trzymajcie kciuki.
Transmisja meczu na www.pzkosz.pl w zakładce „na żywo” o godz.17.00

CHTK SKET Chełmno – OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 80:73
(18:14) (22:20) (19:19) (21:20)

statystyki z meczu >TU<

Pełny opis przebiegu meczu – AKCJA PO AKCJI