Niedzielne mecze rozpoczęły się już od godz. 11.00.
Na początku rywalizowali ze sobą GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne z AZS UMK Toruń. Stawka tego meczu była bardzo wysoka, bo zwycięzca tej rywalizacji uzyskiwał awans do turniejów finałowych. Przez większą część, spotkanie było bardzo wyrównane i trudno było wskazać faworyta. Po II kwartach Tarnovia prowadziła 29:28.
Pod koniec III odsłony zawodnicy z Torunia przypomieli sobie o skuteczności jaką prezentowali w meczu z pierwszego dnia z Sokołem. Systematycznie zaczęli trafiać z dystansu i powoli uzyskiwali przewagę. W IV AZS Toruń przejął już całkowitą inicjatywę i kontrolując grę, odniósł pewne zwycięstwo 77:62 – zapewniając sobie awans do turnieju finałowego.

GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne – AZS UMK Toruń 62:77
(14:13) (15:15) (21:25) (12:24)

STATYSTYKI z meczu GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne – AZS UMK Toruń

W drugim meczu dnia, gospodarze – OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka rywalizował z KS BAT Sierakowice. Zespół z Sierakowic zapewnił sobie już awans do finałów, dla gospodarzy był to mecz o prestiż, wymazanie plamy po blamażu w meczu z ASZ Toruń i zakończenie sezonu dobrym wynikiem. Wbrew pozorom zawodnicy BAT-u, nie wystawili drugiego składu i chcieli podtrzymać zwycięskie pasmo. Od początku gospodarze ruszyli mocno do ataku i już po I kwarcie prowadzili 27:18. W połowie III kwarty było już 59:42. Od tej chwili punktowali już tylko zawodnicy BAT-u. Po 19 pkt z rzędu odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Sokół nie odpuszczał i odzyskał przewagę, której już nie oddał do końca meczu. Ostatecznie jako jedyny pokonał najlepszy zespół turnieju 77:70.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – GKS BAT Sierakowice 77:70
(27:18) (20:18) (16:27) (14:7)

STATYSTYKI z meczu OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – GKS BAT Sierakowice