W ostanią sobotę 10 listopada Sokół uległ na wyjeżdzie zespołowi MKS OCHOTA Warszawa 97:56. Mimo że w składzie Sokoła było tylko 4 zawodników mających doświadczenie ligowe, a w roli zdecydowanego faworyta był zespół MKS OCHOTA, to początek meczu był dość zaskakujący dla naszych rywali. Od początku spotkania – do połowy I kwarty – to nasz zespół utrzymywał prowadzenie…..

W ostanią sobotę 10 listopada Sokół uległ na wyjeżdzie zespołowi MKS OCHOTA Warszawa 97:56. Mimo że w składzie Sokoła było tylko 4 zawodników mających doświadczenie ligowe, a w roli zdecydowanego faworyta był zespół MKS OCHOTA, to początek meczu był dość zaskakujący dla naszych rywali. Od początku spotkania – do połowy I kwarty – to nasz zespół utrzymywał prowadzenie.
W 5 minucie gry zupełnie pogubiliśmy się w obronie. Rywale przejęli inicjatywę, dość szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. My zdobyliśmy tylko 4pkt, a gospodarze 20.
Druga kwarta była bardzo zacięta i wyrównana. Wprawdzie ponownie wygrali ją nasi przeciwnicy (27:25) jednak zawdzięczają to bardzo dobrej skuteczności rzutów za 3 pkt. Do przerwy przegrywaliśmy 54:37.

W kolejnych kwartach nasz zespół wyraźnie opadł z sił, brakowało doświadczonych zmienników, bo na ławce rezerwowych byli tylko nasi najmłodsi koszykarze, którzy mimo ambicji i zaangarzowania jeszcze nie są w stanie podjąć równorzędnej walki z tak wymagającym przeciwnikiem.
Dodatkowo w tym meczu nie mieliśmy żadnego nominalnego rozgrywającego, brakowało koncepcji w rozegraniu, wiele akcji kończyło się stratą piłki i łatwymi punktami rywali. Gospodarze w pełni wykorzystali atut własnego parkietu i koszy. Doskonale trafiali z półdystansu oraz za 3 pkt. W całym meczu rzucili nam 11 „trójek”.


W ostatniej minucie meczu kontuzji doznał Michael Sasey, który był najlepszym strzelcem Sokoła – 18pkt. Miejmy nadzieję że uraz nie będzie na tyle poważny i Michael szybko powróci do zespołu. 


MKS OCHOTA Warsza – OKK Sokół
97:56 (27:12) (27:25) (19:7) (24:12)

Punkty dla Sokoła
Michael Sasey – 18
Adrian Gałązka – 2
Radosław Suwalski – 0
Michał Kiliś – 15
Arkadiusz Spinek – 10
Marcin Stryszko – 0
Artur Zadroga – 4
Sławomir Starzak – 7
Patryk Michalik – 0