23 marca w meczu w Łodzi – decydującym o awansie do II rundy play-off – nasz zespół uległ AZS UŁ Szkoła Gortata 90:55, przegrywając w sumie I rundę play-off 1:2.
W ostatnich meczach sezonu mieliśmy problemy kadrowe (kontuzje) przez co „ławka rezerwowych” była trochę krótsza (do Łodzi pojechało tylko 9 zawodników). Widać było w niektórych meczach zmęczenie długim sezonem, ale naszym koszykarzom nie brakowało ambicji i woli walki. W I rundzie play-off nie byliśmy faworytem – rywalizowaliśmy z wyżej notowanym zespołem z Łodzi. Przegraliśmy pierwszy mecz na wyjeździe, ale w bardzo dobrym stylu potrafiliśmy wygrać u siebie. W rozstrzygającym trzecim spotkaniu wysoko przegraliśmy, bo zabrakło skuteczności. Tym razem to gospodarze lepiej trafiali z dystansu i półdystansu, zdobyli aż o 10 trójek więcej od nas i tym elementem przesądzili o stanie rywalizacji. O ile do przerwy wynik jeszcze był do odrobienia (37:30) to w dalszych odsłonach przewaga gospodarzy systematycznie wzrastała.

W tej rywalizacji zespoły w pełni wykorzystały atuty własnych parkietów i wygrały swoje mecze u siebie – nie tylko w fazie play-off ale i w rywalizacji grupowej.
Teraz można tylko gdybać –  jak by się ta pierwsza runda skończyła gdyby to Sokół miał przewagę swojego parkietu ???
W II rundzie play-off AZS UŁ rywalizował będzie z KK POLONIA Bytom – pierwszy mecz 2 kwietnia w Bytomiu.

Faza play-off zakończyła sezon ligowy 2015/2016. To był bardzo udany sezon. Mimo kłopotów kadrowych w końcówce sezonu – Sokół zajął 6 miejsce w grupie B, co było jak dotychczas naszym najlepszym wynikiem w II lidze, a kilku naszych zawodników zajęło czołowe miejsca w końcowych klasyfikacjach sezonu (statystyki).

AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 90:55
(21:9) (16:21) (28:13) (25:12)

STATYSTYKI na PZKosz

sokol-azs