W swoim debiutanckim meczu w Pucharze WOZKosz, OKK Sokół pokonał na własnym parkiecie drugoligowy zespół SKK Siedlce – 86:71. Mimo że przeciwnicy przyjechali do Ostrowi w niepełnym składzie to postawili wysokie wymagania. Mecz mógł sie podobać, nie brakowalo ciekawych zagrań i walki podkoszowej.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, gra toczyła się kosz za kosz, jednak nasz zespół przegrał ją nieznacznie 22:23. Wprawdzie więcej razy trafiliśmy do kosza, to jednak rywale zdobywali kosze rzutami za 3 punkty. W pierwszej kwarcie trafili 5 razy z tej pozycji i tym elementem zdobyli większość swoich punktów (15).
W drugiej kwarcie na parkiecie w naszych szeregach pojawił się Paweł Skarpetowski, tym samym na parkiecie pojawiła się „pierwsza piątka” z sezonu. Paweł jako bardzo dobry defenzor, wprowadził trochę spokoju w szeregach obronnych. Zagraliśmy obroną strefową, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. Zawodnicy dobrze się rozumieli, nie brakowało pomocy i zastawienia. jednym słowem w tym momencie obrona doskonale funkcjonowała. Rywalom coraz trudniej było zdobywać punkty, a Sokół powoli lecz systematycznie zdobywał przewagę. W trzeciej kwarcie nasz zespół już wyraźnie dominował, rywale swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero w 5 minucie. Nasza przewaga cały czas rosła i do konca tej kwarty oscylowała w granicach 30 punktów.
W IV kwarcie prowadziliśmy chyba zbyt wysoko, bo zawodnicy wyraźnie się rozluźnili oddając inicjatywę koszykarzom z Siedlec. Dodatkowo na parkiecie pojawili się rezerwowi gracze Sokoła. Goście w pełni wykorzystali tę sytuacjię i w czwartej kwarcie odrobili sporo punktów. Jeszcze w 3 minucie tej odsłony mieliśmy przewagę 31 punktów (76:45), jednak w niespełna 7 minut pozwoliliśmy na zniwelowanie jej do 15pkt. Szkoda, bo byłaby to spora zaliczka przed rewanżem.
Mimo to wygrana cieszy, a debiutancki mecz w rozgrywkach o Puchar WOZKosz zakończył się zdecydowaną wygraną Sokoła.

OKK SOKÓŁ Ostrów Maz. – SKK Siedlce
86:71 (22:23) (20:14) (31:6) (13:28)


Punkty dla Sokoła:

Helcbergiel Grzegorz – 0
Paweł Skarpetowski – 6
Przemysław Gadaliński – 20
Piotr Barszcz – 21
Adam Bieńkowski – 6
Marek Borowy – 0
Grzegorz Szydło – 8
Bogusław Bieńkowski – 3
Artur Zadroga – 9
Bartłomiej Pieńkoski – 9
Jakub Żyłowski – 0
Jacek Kuchciński – 4

———————————————–

Kilka zdjęc nadesłanych przez kibiców: