W bardzo dobrym stylu rozpoczął Sokół rozgrywki w 2021 roku. 3 stycznia w pierwszym meczu rundy rewanżowej podejmowaliśmy u siebie Akademię Koszykówki Legii Warszawa. W pierwszej rundzie na otwarcie sezonu 26 września 2020 przegraliśmy w Warszawie 88:84, tym razem wzięliśmy rewanż z nawiązką, a do wygranej poprowadził nas duet Łukasz Paul – Aleksander Szczerbatiuk, którego z powodu „zamieszania” z licencją – zabrakło w pierwszym meczu na inaugurację sezonu. Spotkanie z rezerwami ekstraklasowej Legii można było nazwać „meczem na szczycie” w naszej grupie, bo zespoły plasowały się w czołówce tabeli – Sokół był trzeci a AK Legii czwarta. Od początku mecz był zacięty i wyrównany, pierwsze minuty skuteczniej zagrali goście uzyskując najwyższą 5 pkt przewagę (13:18), jednak dość szybko opanowaliśmy nerwy i odrobiliśmy stratę. Na minutę przed końcem mieliśmy 3 pkt przewagi, jednak na kilkanaście sekund przed końcem kwarty goście trafili trójkę na remis. Ostatnie słowo należało do Sokoła, a właściwie do Alexa Szczerbatiuka, który zdobył 2 pkt i tym samym pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Sokoła 26:24. Dalsza część meczu nadal był zacięta i wyrównana, co chwila zespoły zmieniały się minimalnym prowadzeniem, jednak oba zespoły potrafiły też uzyskać większą przewagę zdobywając po kilka punktów z rzędu. Najpierw Sokół przy stanie 32:34  zdobył 9 pkt z rzędu i uzyskał 7 pkt przewagi (41:34), po chwili Legia zdobyła 12 punkty i prowadziła 41:46 – by ją stracić po 7 punktach Sokoła. Ostatecznie po II kwartach prowadziliśmy 52:49.
Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, akcja za akcję, kosz za kosz, ale pod koniec kwarty to nasz zespół prowadził 76:69. W ostatniej odsłonie zagraliśmy dużo skuteczniej, „wybijając” rywalom nadzieję na końcowy sukces. Składne akcje duetu Paul/Szczerbatiuk powiększały coraz większą przewagę Sokoła. Na 3 minuty przed końcem meczu po celnej trójce Bogdana Izrailewskiego „pękła” kolejna setka w tym sezonie i było 102:81. Wynik ustalił Mateusz Kazimierczuk trafiając rzut za trzy po składnej akcji zespołu.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, dobrze broniliśmy, potrafiliśmy zastopować najlepszych strzelców Legii, jednak kluczowymi postaciami w naszym zespole był Aleksander Szczerbatiuk i Łukasz Paul – Aleks zdobył 35 pkt, 9 asyst (eval 44), a Łukasz 24 pkt, 11 zbiórek (eval 36)
Postawę naszych zawodników doceniła także redakcja fanpage „2 Liga Koszykówki Mężczyzn” – która z grona blisko 51 zespołów II ligi – umieściła Łukasza i Aleksa w najlepszej piątce XIV kolejki !

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – Akademia Koszykówki Legii Warszawa – 109:86
(26:24) (26:25) (24:20) (33:17)

STATYSTYKI

transmisja wideo na kanale YouTube MOSIR Ostrów Mazowiecka:

Zdjęcia z meczu: