W pierwszym meczu sezonu 2010/2011 OKK SOKÓŁ pokonał na wyjeździe GLKS Nadarzyn 75:56.
Nasi zawodnicy rozegrali dobry mecz, mimo że brakowało jeszcze zgrania i rytmu meczowego, to i tak było widać zdecydowanie lepszą grę zespołową. Jedynie wiele zastrzeżeń mozna mieć do skuteczności rzutowej.

Od początku Sokół uzyskał kilku punktową przewagę, jednak proste straty sprawiały, że nie była to taka przewaga jaką faktycznie powinniśmy osiągnąć.
W II kwarcie za bardzo odpuściliśmy w obronie i gospodarze systematycznie zmniejszali swoje straty punktowe. O ile pod koszem było nieźle to na obwodzie zagraliśmy zdecydowanie za wolno. W tej częsci meczu gospodarze seryjnie trafiali trójki (sześć w tej kwarcie), my za to nie trafiliśmy 11 osobistych, stąd wygrana kwarta przez gospodarzy i do przerwy wynik remisowy 36:36.
W dalszych kwartach poprawiliśmy obronę i stopniowo powiększaliśmy przewagę.
Wynik praktycznie nie był już zagrożony i więcej czasu mogli przebywać na parkiecie zmiennicy.
Mimo 19 punktowej wygranej pozostaje spory nie dosyt. Można było wygrać znacznie więcej, sytuacji stwarzaliśmy sobie bardzo dużo, dobrze rozgrywaliśmy piłkę, jednak w tym meczu zupełnie zawodziła nas skuteczność. Brakowało zwłaszcza punktów z rzutów osobistych, trafiliśmy jedynie 12 na 31 prób. Gorzej jednak wyglądała skuteczność za „trzy”, 1 celny na 14 to zdecydowanie za mało. Na szczęscie to tylko „wypadek przy pracy”, który nie powinien się więcej powtórzyć. Mimo to, jak na pierwszy mecz w sezonie to było całkiem nieźle.
W całym meczu zagraliśmy kilka ciekawych akcji, kilka efektownych wsadów oraz bloków.

Mecz można obejrzeć na stronie Nadarzyn.tv <link>

GLKS NADARZYN – OKK SOKÓŁ 56:75
(12-17) (24-19) (8-21) (12-18)

Punkty dla Sokoła zdobyli:
P.Barszcz 27, P.Mazurek 17, P.Gadaliński 11, A.Zadroga 10, G.Szydło 6, J.Żyłowski 2, J.Kuchciński 2, G.Helcbergiel 0, M.Zaręba 0

————-
Wyniki pierwszej kolejki rozgrywek:

Grupa A:
GLKS Nadarzyn – OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – 56:75
UKS Jagiellonka Warszawa – OKK Ostrołęka – 74:63
MKS Jurand Ciechanów – KS Rosa Sport Radom – 44:99

Grupa B:
UKS La Basket Warszawa – KU AZS UW Warszawa – 56:75
GKS Mazowsze Grójec – SK Zieloni Kanonierzy Warszawa – 53:88
MGUKS Kozienice – KS Legion Legionowo – 82:48