8 grudnia w ostatnim meczu w tym roku rozgrywanym „u siebie”, Sokół pokonał KS LEGION Legionowo 100:81.
Spotkanie zaczęło się od prowadzenia naszego zespołu, jednak w połowie kwarty – po 4 celnych „trójkach” – to goście uzyskali niewielką przewagę.

Jak się potem okazało, nie oddali jej już do końca tej odsłony. Już nie poraz pierwszy w naszych szeregach zabrakło kilku zawodników, mimo tego mecz był bardzo wyrównany. Jego tempo nie było zbyt porywające, można było odnieść wrażenia że zawodnicy poczuli już swięta i grali jak najmniejszym użyciem sił – byle dowieść wygraną do końca. Podobnie było na widowni, znacznie ciszej niż zawsze – jak żartował jeden z kibiców… bo… adwent 🙂
W kolejnych odsłonach uwidaczniała się przewaga Sokoła, zarówno punktowa jak i w walce na tablicach, brakowało nam jednak koncentracji. Zawodnicy z Legionowa nawet gdy przegrywali blisko 10 punktami, dość szybko potrafili niwelować swoje straty. Od 7 minuty III kwarty wszystko już jednak szło po naszej myśli. Sokół powiększał swoją przewagę i kontrolował wynik. Przewaga na koniec powinna być znacznie wyższa, jednak przy wyraźnym prowadzeniu, nasi zawodnicy za bardzo się rozluźnili. Sporo niecelnych rzutów spod kosza i nieudane próby zagrania widowiskowych akcji, często powodowały straty i możliwość zdobywania łatwych punktów przez zespół z Legionowa.Emocje udzieliły się kibicom dopiero w ostatnich 4 minutach, kiedy to Sokół miał na swoim koncie 95 punktów i wszyscy tylko czekali na przekroczenie granicy 100 punktów. Niestety piłka nie wpadała nawet spod kosza, a czasu pozostawało coraz mniej. Na niespełna minutę do końca do zdobycia pozostały 3 punkty, które jednak udało się trafić, ale dopiero w ostatniej akcji Sokoła. Celną trójką popisał się Artur Zadroga i praktycznie ten fakt najbardziej ożywił licznie zgromadzoną publiczność.
Ostatecznie Sokół pokonał Legion 100:81, wygrywając swój 9 mecz w sezonie.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KS LEGION Legionowo 100:81
(25:28) (27:21) (29:24) (19:8)

Punkty dla Sokoła:
Artur Zadroga – 5
Paweł Skarpetowski – 6
Piotr Barszcz – 32
Paweł Mazurek – 19
Grzegorz Szydło – 2
Radosław Suwalski – 5
Łukasz Ryfa – 29
Tomasz Kil – 2

Do tej pory Sokół zajmował III miejsce w ligowej tabeli, mając taki sam bilans punktowy jak drugi zespół – KS Mon-Pol Płock. Drużyna z Płocka w tej kolejce przegrała jednak w Grójcu z tamtejszym MKS-em 63-56. Tym samym Sokół awansował na II miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień nasz zespół czeka bardzo ważny mecz wyjazdowy w Płocku!