W wyjazdowym meczu, którego stawką dla naszego zespołu było II miejsce dające awans do dalszego etapu rozgrywek „o II ligę” – SOKÓŁ przegrał z KS Rosa Sport Radom 94:58.
Nie byliśmy faworytem tego meczu, rywalem był lider naszej grupy, który miał na swoim koncie komplet zwycięstw, dodatkowo rozgrywał mecz na własnym parkiecie.
W pierwszym spotkaniu między naszymi zespołami -rozgrywanym w ostrowskiej hali- również schodziliśmy pokonani, jednak toczyliśmy bardzo wyrównany mecz i jedynie słabo zagrany fragment III kwarty pozwolił rywalom na uzyskanie przewagi, którą utrzymał do końca meczu. W Radomiu miało być trudniej, jednak po przebiegu meczu w ostrowskiej hali wierzyliśmy że z tamtym składem możemy powalczyć o dobry wynik.

Niestety, taryfy ulgowej nie było. Drużyna z Radomia miała świadomość wagi spotkania również dla siebie. Mimo że I miejsce w grupie nie było zagrożone, to ważne było, by spośród dwóch awansujących dalej zespołów mieć najkorzystniejszy bilans zwycięstw – który brany był pod uwagę w dalszym etapie rozgrywek. Mając to na uwadze, gospodarze wzmocnili się czterema zawodnikami na codzień trenującymi i grającymi w I lidze.
W przypadku przegranej Rosy, awans z II miejsca w grupie zapewnił by sobie SOKÓŁ, jednak wtedy ekipa z Radomia miałaby na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę. W przypadku przegranej Sokoła, awans uzyskałaby UKS Jagiellonka Warszawa, jednak Rosa miałaby na swoim koncie dwa zwycięstwa z Jagiellonką.
Od początku meczu gospodarze uzyskali przewagę, bardzo dobrze bronili i skutecznie grali w ataku. Mimo ambicji naszych zawodników, przeciwnik był wyraźnie lepszy. Zwłaszcza I ligowi zawodnicy sprawiali, że szansa na dobry wynik powoli zaczynała się nam oddalać….

KS Rosa Sport Radom – OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – 94:58

… więcej informacji w późniejszym terminie

…. (trochę czasu już minęło a ja do dziś nie otrzymałem żadnych dodatkowych informacji o meczu by dla Was o tym napisać – na meczu nie byłem, więc muszę liczyć na informacje od innych – czekam i mimo zapewnien jeszcze nic nie otrzymałem…..)
– chłopaki co z tymi danymi ??? moża chociaż punkty, kwarty itp…