We wtorek 19 października, w ramach obchodów 30 lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, OKK SOKÓŁ rozegrał mecz towarzyski z Absolwentami „trójki”.

W obu ekipach zagrali zarówno obecni jak i byli reprezentanci naszego klubu.

Zespoły wystąpiły w składach:

OKK SOKÓŁ

Piotr Chmielewski, Bartłomiej Pieńkowski, Piotr Barszcz, Paweł Mazurek, Jacek Kuchciński, Mateusz Zaręba, Cezary Kowalewski i Michał Kiliś.

Absolwenci SP3
Artur Zadroga, Grzegorz Helcbergiel, Arkadiusz Spinek, Grzegorz Szydło, Piotr Grudziński, Krzysztof Szymański, Sławomir Cieśluk i Jakub Żyłowski

W składzie Sokoła zabrakło Przemysława Gadalińskiego, natomiast wsród Absolwentów SP3 nie zagrali Paweł Skarpetowski oraz Krzysztof Wierzejski, Spotkanie rozgrywano systemem 2x20minut. Sędziami meczu byli panowie: Artur Choduń, Wojciech Domański oraz Tadeusz Nalewajk.

Przez pierwsze 10 minut gra była bardzo wyrównana. W 5 minucie meczu to Absolwenci prowadzili 22:19, jednak od tego momentu przewaga Sokoła zaczęła się wyraźnie uwidaczniać. Nie bez znaczenia była spora przewaga wzrostu zawodników Sokoła, zwłaszcza po dołączeniu do składu Piotrka Chmielewskiego i Michała Kilisia – Absolwenci wyraźnie przegrywali na deskach. Mecz toczył się w szybkim tempie, może nawet zbyt szybkim, bo powodowało to sporo strat. Wiele było niecelnych podań i rzutów, jednak przede wszystkim stawiano na dobrą zabawę. Do przerwy Sokół wygrywał 39:24.

W przerwie meczu nastapił miły akcent. Pamiątkowe odznaczenia z okazji 30-lecia SP3 otrzymali wszyscy zawodnicy oraz sędziowie, a dodatkowo – dawni reprezentanci Sokoła którzy rozegrali ponad 50 meczy w barwach klubu, otrzymali pamiątkowe statuetki.

W drugiej połowie, pierwsze minuty znów były bardzo zacięte. 15 punktowa przewaga Sokoła nie zwiększała się, a wręcz przeciwnie. W 14 minucie Absolwenci przegrywali 52:63. Mimo to kwestią czasu było by Absolwenci zaczęli przegrywać większą ilością punktów. Widać było, że Sokół jest zespołem bardziej zgranym. Akcje były płynniejsze, bardziej dopracowane a dodatkowym atutem był wzrost.
Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sokoła 80:57.

Wsród Absolwentów nie mógł zagrać Paweł Skarpetowski i Krzysztof Wierzejski. Szkoda, bo Absolwentom wyraźnie brakowało wzrostu. Ci dwaj wysocy zawodnicy sprawiliby, że walka na tablicach byłaby bardziej wyrównana, a co za tym idzie, walka o wygraną byłaby bardziej zacięta. 

OKK SOKÓL – Absolwenci SP3 – 80:57 (39:24) (41:33)

Punkty zdobyli:

OKK SOKÓŁ
Piotr Chmielewski – 8
Bartłomiej Pieńkowski – 5
Piotr Barszcz – 15
Paweł Mazurek – 13
Jacek Kuchciński – 4
Mateusz Zaręba – 19
Cezary Kowalewski – 2
Michał Kiliś – 14

Absolwencji SP3
Artur Zadroga – 18
Grzegorz Helcbergiel – 9
Arkadiusz Spinek – 3
Grzegorz Szydło – 20
Piotr Grudziński – 3
Krzysztof Szymański – 2
Sławomir Cieśluk – 0
Jakub Żyłowski – 0

Dziękujemy za miłą atmosferę, organizatorom za wspaniały pomysł zorganizowania takiego meczu, kibicom za przybycie i brawa oraz sędziom za współuczestniczenie w tym ciekawym wydarzeniu sportowym.
Szkole Podstawowej Nr 3 życzymy kolejnych wspaniałych 30 lat.

Do obejrzenie są również zdjęcia na stronie Tygodnika Ostrołeckiego -zdjęcia wykonane przez Pawła Nowaka <KLIKNIJ>

==============
P.S.
Coś od autora – tak nieoficjalnie
Od ponad 10 lat prowadzę stronę Sokoła. Staram się opisywać wszystkie jego mecze. Zawsze było łatwe z jakiej perspektywy mam pisać. Słowo „my” lub „nasz zespół” było oczywiste że chodziło o mój zespół – OKK SOKÓŁ , dodatkowo były określenia „goście” – gosodarze”.  Tym razem było inaczej, tym razem miałem napisać artykuł z perspektywy klubu OKK SOKOŁ, będąc Absolwentem SP3.
Może nie wyszło idealnie, może zbyt powierzchownie, ale naprawdę nie było łatwe, bo obie reprezentacje zarówno SP3 jak i Sokoła są mi bliskie emocjonalnie – były i są częścią mojego życia. 
A co do samego meczu, to osobiście nie jestem zadowolony z mojej gry, ale cieszę się że mogłem być uczestnikiem takiego meczu.
Dzięki
chłopaki za te wszystkie lata !!!!!

Kiedy rewanż ?? :-)))

Arek Spinek